3.12.2022. 20:42
Remi sa Arsenalom u Radanovićima

Plavi su remizirali sa Arsenalom rezultatom 2:2, u utakmici 18. kola Meridianbet 1. CFL.

Naši momci su imali prednost u dva navrata, ali su "domaći" na kraju uspjeli da dođu do boda.

Golove za našu ekipu postigli Konrad iz penala u 14. i Grivić u 59. minutu, dok je za Arsenal oba puta pogodio Bulatović (53', 71').

2:2 Bulatović 71'

FK Arsenal: Nikić - Dragićević (od 90+3' Todorović), Čelebić, Bakić, Montenegro (od 87. Mršulja), Manojlović (C), Mršulja, Došljak, Muhović, Bulatović, Čavor (od 61. Dašić)

Rezerve: Baltić, Mališić, Dašić, Stešević, Savio, Mršulja, Todorović, Tabajica, Pepić

FK Sutjeska: Giljen (C) - Žižić (od 63. Pajović), Grivić, Krstović, Conraad, Matanović (od 84. Tučević), Eraković (od 81. Fahd - T), Drinčić, Vuković (od 84. Sahli), Stijepović, Babić

Rezerve: Ličina, Pajović, Tučević, Vlahović, Đinović, Vučić, Kalezić, Sahli, Fahd - T

Dobro su naši momci otvorili utakmicu, dominirali u svim segmentima fudbalske igre tokom prvih 45 minuta i otišli na odmor sa jednim golom prednosti - ta prednost je mogla biti i veća.

Matanović u 13. minutu šalje loptu u prostor za Vukovića, on pokušava da prebaci Čelebića koji uklizava i igra rukom u svom kaznenom prostoru - sudija Vujisić pokazuje na penal.

Konrad sigurnim udarcem sa bijele tačke i svojim desetim golom u šampionatu donosi prednost našoj ekipi.

Deset minuta kasnije, nakon greške kapitena Arsenala, Manojlovića, lopta dolazi do Erakovića, on asistira do Konrada, koji iz izgledne pozicije šutira nekontrolisano, zbog ne baš najboljeg terena.

U 31. minutu Matanović nakon odlične akcije sa Erakovićem šutira sa ivice šesnaesterca, dobra odbrana Nikića.

U drugom poluvremenu je brzo uslijedila kazna za sve promašaje - igrao se 53. minut kada Došljak iz kornera pronalazi neometanog Bulatovića koji glavom postiže gol za 1:1.

Plavi u 59. minutu dolaze do nove prednosti fenomenalnim udarcem Grivića iskosa sa desne strane, sa ivice šesnaesterca, u drugi ugao.

Ipak, u 71. minutu nakon još jednog prekida, Bulatović svojim drugim golom na današnjem susretu postavlja konačnih 2:2.

U poslednjem kolu jesenjeg dijela šampionata, u srijedu nas očekuje gostovanje ekipi Jedinstva.