27.6.2021. 21:17
Remi protiv Zlatibora na Švajcariji

Kao i u prvom duelu na Zlatiboru protiv albanske Vlaznije, Plavi su i danas remizirali identičnim rezultatom 1:1 u susretu sa ekipom Zlatibora.

Naša ekipa je došla do prednosti preko Marušića u 39. minutu, dok su domaći došli do izjednačenja golom kapitena Nikolića sa bijele tačke u 58. minutu.

FK Zlatibor - FK Sutjeska 1:1 (0:1)

Prijateljska utakmica

Tereni Švajcarija, Zlatibor

0:1 Marušić (as Willian) 39'
1:1 Nikolić (P) 58'

FK Sutjeska: Ličina (od 65. Dubljević R), Janjić (od 46. Bojović), Pajović (od 65.Grivić), Mitrović (od 46. Drinčić), Augusto (od 65. Raičević) , Matanović (od 59. Vuković M), Willian (od 55. Vuković D), Vlahović (od 65. Stijepović), Dubljević B (od 55. Eraković), Bubanja, Marušić (od 59. Nikač)

Naša ekipa je prvi put zaprijetila u 4. minutu kada je Willian šutirao iz slobodnog udarca, golman domaćih iz drugog pokušaja uspio da uhvati loptu.

Willian je u 8. minutu oštro ubacio loptu iz slobodnog udarca sa lijeve strane, Bubanja zahvatio nogom, ali golman Zlatibora još jednom sačuvao svoju mrežu.

U 19. minutu su dobro kombinovali Janjić i Matanović, u završnici akcije Dubljević je oboren u kaznenom prostoru, ali sudija nije pokazao na bijelu tačku.

Samo minut nakon toga dobar udarac Augusta sa dvadesetak metara, golman odbija loptu u polje.

Janjić je u 22. minutu šutirao glavom pored gola, nakon centaršuta Pajovića.

U 25. minutu Marušić je ušao sa krila u sredinu i odigrao loptu za Matanovića koji je šutirao desnom nogom - golman sigurno reagovao.

U 35. minutu lijepa kombinacija Matanovića i Augusta koju je brazilski internacionalac završio udarcem preko gola.

Plavi dolaze do prednosti u 39. minutu. Willian je izveo korner sa desne strane, Marušić glavom zatresao mrežu domaćih.

U 57. minutu penal za ekipu Zlatibora zbog navodnog prekršaja Drinčića u kaznenom prostoru.

Ličina je imao loptu na ruci, ali je ipak kapiten domaćih Miloš Nikolić postigao gol sa bijele tačke za, ispostaviće se, konačnih 1:1.

Dušan Vuković je u 62. minutu pokušao glavom, golman domaćih uz pomoć bloka odbranio.

Već u narednom napadu, mladi Vuković lijepo prebaca stranu za Bojovića koji je pokušao volej udarcem da postigne gol, lopta ipak završila malo pored gola.

Dobar prodor Stijepovića po lijevoj strani u 74. minutu, nako čega je oboren u šesnaestercu Zlatibora, međutim nije bilo penala za našu ekipu.

Grivić je u 82. minutu šutirao snažno iz slobodnog udarca, golman odbio loptu do Dušana Vukovića koji je poslao preko gola.

Već u narednom napadu, još jedna odlična intervencija golmana Zlatibora nakon udarca Raičevića.

U 85. minutu centaršut Bojovića sa desne strane, akcija završena šutem Nikača pored gola.

Poslednju priliku da dođu do pobjede na današnjem meču, Plavi su imali u 87. minutu kada je Bojović nakon centaršuta Grivića naletio na odbijenu loptu i šutirao malo pored gola.

Plavi će na Zlatiboru odigrati još jednu prijateljsku utakmicu protiv Kolubare u srijedu, nakon čega slijedi povratak u Nikšić i završni dio priprema pred dvomeč sa gruzijskom Gagrom u 1. kolu kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska