2.3.2019. 16:24
Remi plavih u Pljevljima

Duel 22. kola Prve Telekom lige između Rudara i Sutjeske, koji je odigran u Pljevljima završen je bez pobjednika, a rezultat je nakon 90 minuta igre bio 1:1.

1:1 Radomir Đalović 63'

FK Rudar: Kuč, Ražnatović, Mecinovim, Kartal, Zečević, Golubović (C), Soppo, Nyavedi, Marković, Vuković i Đalović. Igrali su još Racković, Kriještorac i Gogić.

FK Sutjeska: Giljen (C), Vučić Mi, Bulatović, Cicmil, Nedić, Janković, Bubanja, Vučić Ma, Ćetković, Osmajić i Marković. Igrali su još Ciger, Vlaisavljević i Božović.

Prvih pola sata na stadionu pod Golubinjom proteklo je bez većih uzbuđenja i u tom dijelu igre viđena je po jedna poluprilika na obje strane. Nakon toga je u 31. minutu na odbijenu loptu nakon slobodnog udarca odlično reagovao rezervista Bojan Ciger koji svojim prvim golom u plavom dresu donosi prednost aktuelnom šampionu.

Naši fudbaleri su nakon gola dobili na samopouzdanju i do odlaska na odmor stvorili još par prilika, a i domaći fudbaleri su jednom zaprijetili golu Giljena. Ipak, rezultat se do kraja prvog dijela igre nije mijenjao.

U drugom poluvremenu Pljevljaci su od starta vršili pritisak koji je urodio plodom u 63. minutu. Bivši crnogorski reprezentativac Radomir Đalović iskoristio je priliku i donio poravnanje ekipi Rudara.

Samo minut prije ovog pogotka šansu za gol imao je Božo Marković, ali se nije najbolje snašao u šesnaestercu protivnika.

Nastavak igre donio je kišu, ali i mnogo jači tempo, jer su oba tima željela da dođu do sva tri boda.

U 71. minutu glavom je nakon kornera pokušao Darko Bulatović, ali je lopta ponovo otišla u korner.

Do kraja susreta je viđeno još nekoliko šansi, a najbolju je imao Vladan Bubanja nakon dodavanja Bulatovića u 85. minutu.

Nakon ovog remija plavi, sa 43 osvojenia boda, ostaju na liderskoj poziciji i imaju pet bodova više od drugoplasirane Budućnosti, a u narednom kolu koje je na programu 9. marta, igraće kraj Bistrice protiv ekipe Iskre iz Danilovgrada.

U ostalim susretima 22. kola koji su odigrani danas postignuti su sljedeći rezultati:

OFK Titograd - Zeta 0:2
Budućnost - Lovćen 7:0
Petrovac - Mornar 2:1
Iskra - Grbalj 1:1