4.5.2019. 19:12
Remi Plavih u Danilovgradu

Fudbaleri naše ekipe igrali su danas sa Iskrom u gostima neriješeno 1:1 u utakmici 32. kola, ali su sačuvali bodovnu prednost nad ekipom Budućnosti, koja je sa Zetom igrala bez golova.

FK Iskra - FK Sutjeska 1:1 (0:1)
Stadion: Braće Velašević
Gledalaca: 500

Sudija: Predrag Radovanović
Pomoćnici: Danijel Dević i Ivan Bogdanović

40’ - 0:1 Vladan Bubanja (as Alharaish)
90’ - 1:1 Milan Đurišić

FK Iskra: Blažić, Malešević, Pejović, Lakić, Drinčić (C), Šahman, Đuričković, Boričić, Karaklajić, Đurišić i Nikač. Igrali su još Milić, Burzanović i Rogošić.

FK Sutjeska: Giljen (C), Ciger, Bulatović, Cicmil, Nedić, Janković, Bubanja, Alharaish, Ćetković, Vučić Ma i Marković. Igrali su još Osmajić, Božović i Stefanović.

Prva šansa viđena je u 25. minutu. Nikač je ostavio povratnu loptu za Đurišića, koji je sa ivice šesnaesterca šutirao pored gola.

Plavi stižu do vođstva u 40. minutu.
Alharaish je izveo korner sa desne strane, Vladan Bubanja bio najviši u skoku i pogodio mrežu Danilovgrađana.

U 42. minutu pokušao je Marko Vučić na asistenciju Jankovića, ali je Blažić bio siguran.

Alharaish je u 53. minutu probio po desnoj strani, uposlio Ćetkovića, koji se nije najbolje snašao u šesnaestercu domaćina.

U 54. minutu pokušao je i Nedić nakon centaršuta Marka Vučić, da bi četiri minuta kasnije Blažić odbranio šut Alharaisha kome je asistirao Ćetković.

Iskra se nije predavala, pa je u 64. minutu rezervista Milić dobro skočio, uposlio Đurišića, koji je šutirao pravo u Giljena.

Naša ekipa je bila u prilici da postigne gol u 66. minutu. Ćetković je uposlio Markovića, ali je njegov šut izblokiran od strane odbrane Iskre.

Vladan Bubanja je u 79. minutu odlično uposlio Osmajića, čiji šut završava pored desne stative gola Iskre.

I taman kada su svi pomislili da bodovi odlaze u Nikšić, uslijedio je šok za Sutjesku. Igrač domaćih, Milan Đurišić uspio je u sudijskoj nadoknadi da postigne gol za konačnih 1:1 i tako svojoj ekipi donese bod.

Plavi nakon 32 odigrane utakmice imaju 67 bodova, sedam više od podgoričke Budućnosti, koja je danas igrala bez golova na svom terenu sa ekipom Zete.
Naredni meč u Telekom 1. CFL plavi igraju u subotu 11. maja na našem stadionu protiv OFK Titograda. Početak je zakazan za 16 časova.