5.12.2021. 19:17
Remi Plavih protiv Mornara

Naši momci su u 18. kolu Telekom 1. CFL odigrali meč bez pobjednika protiv Mornara, rezultatom 1:1. Gosti su došli do prednosti već u 2. minutu golom Boška Guzine, a Novica Eraković je u 29. pogodio za izjednačenje i ispostaviće se konačan rezultat.

U nastavku smo stvorili veliki broj šansi da dođemo do potpunog preokreta, imali i stativu, ali lopta nije htjela u gol.

FK Sutjeska - FK Mornar 1:1 (1:1)

Telekom 1.CFL R18/36

Gradski stadion, Nikšić

0:1 Guzina 2'
1:1 Eraković (as Vučić) 29'

FK Sutjeska: Ličina - Drešković, C. Augusto (od 68. Bubanja), Matanović (od 75. Marušić), Eraković, Vlahović, Drinčić, Marković (C) (od 68. Nikač), Vuković D (od 61. Pajović), Vučić, Jovović

Rezerve: Dubljević (GK), Pajović, Nikač, Marušić, Zoćević, Bubanja, Vuković M, Stijepović, Raičević

FK Mornar: Vukčevič - Perišić, Seratlić (od 71. Kajević), Škrijelj, Pajović (C), Cvijović, Bakić, Guzina, Pepić (od 56. Poček), Ćetković (od 79. Kacić), Grbić (od 79. Radović)

Već u 2. minutu Mornar dolazi do prednosti - Grbić je u namjeri da šutira loše zahvatio loptu koja dolazi do Guzine, a napadač Mornara rutinski koristi priliku koja mu se ukazala.

Matanović u 14. minutu šutira sa distance, bio je to dobar udarac, lopta na kraju završila pored lijeve stative gola.

U 25. minutu lijepa kombinanacija Jovovića sa Markovićem i Matanovićem, ali su gosti uspjeli da otklone opasnost.

Dva minuta nakon toga, Mornar uzvraća preko agilnog Guzine koji je probao sa lijeve strane u kontra ugao, malo pored gola.

Plavi dolaze do izjednačenja u 29. minutu. Jovovć je oduzeo loptu i šutirao, Vukčević odbio do Vučića koji asistira Erakoviću, a Novica lijepim udarcem sa ivice šesnaesterca trese mrežu.

U drugom poluvremenu još veći pritisak naše ekipe. Stvorili smo veliki broj prilika, pogađali i okvir gola, ali lopta jednostavno nije htjela u gol.

Drugi dio meča su između ostalog obilježile i tri sporne situacije kada su naši igrači tražili penale, ali se sudija Dabanović nijednom nije oglasio.

U 47. minutu Marković dobro šutira iskosa sa lijeve strane u kontra ugao, lopta završava malo pored stative.

Jovović u 50. minutu hvata volej nakon odbijene lopte Pajovića, Vukčević brani.

U 51. minutu Jovović izvodi korner sa lijeve strane, kapiten Barana rukom igra u svom šesnaestercu, Dabanović je odmahnuo, a Eraković naletio jako na odbijenu loptu, Vukčević odlično odbranio. Prilikom izvođenja pomenutog udarca iz ugla na drugoj stativi fauliran je Drinčić, ali sudija iz Podgorice u tim trenucima izgleda nije gledao prema šesnaestercu gostiju.

Dva minuta nakon toga, nesmotrena reakcija Vukčevića, Dušan Vuković pokušao da ga lobuje, a Pajović u poslednjem trenutku izbio sa linije.

Veliku priliku da đođemo do prednosti propustili smo u 68. minutu kada je mladi Pajović imao situaciju jedan na jedan sa golmanom gostiju i pogodio stativu.

Jedinu priliku vrijednu pomena u drugom poluvremenu gosti su imali u 75. minutu kada je Guzina šutirao nakon kombinacije sa Počekom, lopta pogodila samo spoljni dio gola.

Do kraja susreta smo zaprijetili još preko Bubanje u 80. i 85. minutu, zatim su pokušali i Drinčić i Marušić, ali je na kraju ostalo 1:1 iz prvog poluvremena.

Plavi će u srijedu od 13h dočekati Podgoricu u poslednjem meču jesenjeg dijela šampionata.

Nakon 18 odigranih kola, naša ekipa zauzima prvu poziciju na tabeli sa 38 bodova, šest više od drugoplasirane Budućnosti.

Autor: Vasilije Lalović