6.12.2020. 17:49
Remi na DG Areni

U okviru 17. kola Telekom 1. CFL naša ekipa je odigrala meč bez pobjednika na gostovanju Podgorici. Plavi su poveli preko Boža Markovića u 37. minutu, dok je bod domaćoj ekipi donio Balša Sekulić u 73. minutu.

FK Podgorica - FK Sutjeska 1:1 (0:1)

DG arena, Podgorica

Sudija: Nikola Vođević (Podgorica)

0:1 Marković (as Ćetković) 37'

1:1 Sekulić 73'

FK Podgorica: Ivezić, Ukšanović (od 46. Bajović), Čelebić (C), Nikolić (od 70. Sekulić), Đajić, Jovanović (od 28. Muharemović), Kordić (od 88. Marjanović), Vukčević, Sentoku (od 70. Maraš), Živković, Kaluđerović

Rezerve: Agović, Muharemović, Sekulić, Maraš, Čavor, Marjanović, Bajović, Suzuki, Krivokapić

FK Sutjeska: Giljen (C), Janjić, Grivić, Ćetković (od 75. Stijepović), Eraković, Šofranac, Bulatović, Dubljević B (od 75. Pajović), Osmajić, Marković, Cicmil

Rezerve: Ličina, Pajović, Mitrović, Adrović, Vlahović, Marušić, Vuković M, Vuković D, Stijepović

Prvih dvadeset minuta meča proteklo je u borbenoj igri između dva šesnaesterca, bez ozbiljnijih prilika za gol.

U 21. minutu Ćetković je ubacio loptu iz slobodnog udarca sa desne strane, ali su se domaći igrači bez većih problema odbranili i izbacili loptu u polje.

U 29. minutu prvi pokušaj Podgorice. Kordić je šutirao glavom nakon centaršuta sa desne strane, ali je lopta završila preko gola.

Minut kasnije je na drugoj strani Ćetković oprobao udarac sa distance, takođe preko gola.

U 34. minutu je Janjić ostao na travi nakon duela sa Đajićem u kaznenom prostoru domaćih, ali se sudija Vođević nije oglasio, već pokazao da se igra nastavi.

Plavi dolaze do prednosti u 37. minutu. Ćetković je izveo slobodan udarac sa desne strane, ubacio loptu po zemlji za Markovića koji je udarcem desnom nogom postigao svoj deveti pogodak u sezoni.

U 68. minutu Kaluđerović je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali nije najbolje zahvatio loptu koja je završila pored gola.

U 71. minutu je Marko Vukčević šutirao lijevom nogom sa ivice šesnaesterca, ali je Giljen sjajno odbarnio njegov udarac.

Igrao se 73. minutu Podgorica dolazi do izjednačenja. Kordić je glavom ostavio loptu za rezervistu Sekulića koji je udarcem sa dvadesetak metara postigao gol za 1:1.

U 79. minutu Sekulić je imao priliku da donese preokret svojoj ekipi. Dobio je dugu loptu preko odbrane, prihvatio je i šutirao, ali pravo u Giljena.

Velika prilika da naša ekipa ponovo dođe do prednosti na isteku 81. minuta. Janjić je uputio sjajan centaršut sa lijeve strane i pronašao Osmajića koji je šutirao glavom, a mladi Ivezić je dobrom reakcijom sačuvao svoju mrežu.

Do kraja susreta nije bilo nekih konkretnih prilika za gol, pa je tako meč na DG areni završen bez pobjednika.

U 18. kolu Telekom 1. CFL koje je zakazano za srijedu, Plavi će na svom terenu dočekati ekipu Titograda.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska