9.10.2021. 16:29
Raičević sa dva prelijepa gola donio pobjedu u prijateljskoj utakmici protiv Mornara

Plavi su sa 2:1 savladali Mornar u prijateljskom susretu odigranom na Gradskom stadionu u Nikšiću.

Oba gola za našu ekipu postigao je Raičević u 43. i 67. minutu, dok je Mornar ublažio poraz preko Lambulića u 87. minutu.

FK Sutjeska - FK Mornar 2:1 (1:0)

Prijateljska utakmica

Gradski stadion, Nikšić

1:0 Raičević (as Marušić) 43'
2:0 Raičević (as Marković) 67'
2:1 Lambulić 87'

FK Sutjeska: Giljen, Mitrović, Marušić, Eraković, Drinčić, Bubanja, Vuković M, Marković, Vučić Mi, Vučić Ma, Raičević

Igrali su još: Ličina, Vlahović, Stijepović, C.Augusto, Bojović Mar, Nikač, Bojović Mat, Gardašević

Mornar je prvi zaprijetio u 8. minutu kada je Guzina prošao po desnoj strani i šutirao, ali Giljen odlični brani.

Imali su gosti još dvije dobre prilike u prvom dijelu meča - prvo je Pajović u 28. minutu šutirao glavom pored gola sa manje od pet metara, a deset minuta kasnije Giljen fenomenalno intervenisao nakon udarca Počeka.

Plavi u 43. minutu dolaze do prednosti - Marko Vuković je sa desne strane ubacio loptu za Marušića koji je odigrao povratni pas za Raičevića, a Beko lijevom nogom sjajnu šutirao i pogodio nebranjeni dio gola, uz samu stativu.

Naša ekipa duplira prednost u 67. minutu - Marković je ovaj put odigrao povratnu loptu za Raičevića koji je zatresao mrežu fenomenalnim udarcem sa oko dvadeset pet metara.

Mornar je u završnici meča uspio da smanji prednost. Igrao se 87. minut kada je Lambulić iskoristio pogrešno dodavanje Ličine i savladao ga za konačnih 2:1.

U poslednjim trenucima meča smo mogli do još jednog gola, ali je Gardašević nakon greške golmana gostiju promašio prazan gol sa pet metara.

Takmičenje u Telekom 1. CFL se nastavlja narednog vikenda. Naša ekipa će na svom terenu dočekati Zetu.

Autor: Vasilije Lalović