15.8.2018. 22:15
Prvi trijumf plavih u novoj sezoni

Plavi su večeras na stadionu kraj Bistrice pobjedili ekipu Petrovca rezultatom 2:1 u 3. kolu Telekom 1. CFL lige, i tako, nakon dva remija na otvaranju sezone upisali i prvu pobjedu.

Benjamin Kacić 90'

Naša ekipa počela je utakmicu u sledećem sastavu: Giljen (C), Cicmil, Nedić, Grivić, Bulatović, Bubanja, Stefanović, Ćetković, Ma. Vučić, Denković i Merdović.
Igrali su još: Božović, Grbović i Lončar.

OFK Petrovac: Popović, Vujačić, Kacić, Marković, Mikijelj, Yamamoto, Pajović, Kajević, Tomić, Kalezić i Muharemović.
Igrali su još: Kopitović, Vujović i Kažić.

Prvi dio igre protekao je u znaku plavih.  Čak 10 izvedenih kornera, sa ubjedljivim posjedom, stvorili smo pregršt izglednih prilika, a najveći "krivac" zašto se na odmor otišlo rezultatom 0:0 je golman Popović.

Prvi detalj sa utakmice koji bilježimo, nažalost, je povreda zadnje lože Marka Ćetkovića koji je svoje mjesto na terenu ustupio Bojanu Božoviću već u 4. minutu susteta.

Na prvo uzbuđenje čekalo se do 11. minuta, kada je Denković sjajno uposlio Stefanovića, čiji šut sa peterca brani Popović.

Samo minut kasnije, Marko Vučić je izveo korner sa desne strane, na drugoj stativi je bio Grivić, koji je odlično gađao glavom, međutim prečka je bila saveznik gostiju.

Naša ekipa je u 16. minutu mogla do vođstva, Merdović je ušao u šesnaesterac gostiju, zatim šutirao, ali je čuvar mreže Petrovca još jednom bio na visini zadatka.

U 27. minutu Bulatović je izveo aut, Božović se najbolje snašao u kaznenom prostoru Petrovčana, šutirao, a golman gostiju spriječio siguran pogodak.

Tri minuta kasnije, Denković je pokušao, a Popović još jednom intervenisao, tako da nije bilo promjene rezultata...

Igrao se 41. minut, Grivić je dugom loptom uposlio Denkovića, a ovaj asistirao do Božovića, koji je probao, međutim opet je Popović sačuvao mrežu svoje ekipe.

Prvu izgledniju priliku u drugom poluvremenu imao je Denković u 61. minutu, šutirao je sa distance, ali je lopta završila malo pored gola.

U 76. minutu naš tim dolazi do prednosti. Bojan Božović je sjajnim duplim pasom “gurnuo u vatru” Grbovića, koji je prošao po desnoj strani, ostavio povratnu loptu za Božovića, koji je sa 18 metara iz punog trka postigao fenomenalan pogodak.

Denković je u 82. minutu pao u šesnaestercu gostiju, nakon kontakta sa Muharemovićem, a sudija Radovanović je odmah pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je upravo Denković.

Na isteku 90. minuta gosti smanjuju rezultat. Kalezić je pogodio iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora.

Kacić je u poslednjim sekundama utakmice umalo "šokirao" aktuelnog šampiona. Gađao je glavom, međutim kapiten Giljen je krajnjim naporom zaustavio njegov udarac.

Nakon ove pobjede, naši fudbaleri se nalaze na 4. mjestu na tabeli sa istim brojem bodova kao i Rudar iz Pljevalja, sa 2 boda manje od vodećih ekipa Lovćena i Titograda, a ovo su ujedno i timovi koji su, uz plave, jedine neporažene ekipe u prva tri kola Telekom 1. CFL.

U narednom, 4. kolu, izabranici Nikole Rakojevića gostuju ekipi iz Pljevalja, a meč se igra već u subotu 18. avgusta od 17 časova na stadionu pod Golubinjom.

Autor: Boris Kankaraš