20.11.2021. 21:54
Prvi poraz u sezoni u 15. kolu šampionata

Plavi su pretprjeli prvi poraz u sezoni u 15. kolu Telekom 1. CFL. Dečić je bio bolji rezultatom 0:2, golovima Vulaja u 22. i 26. minutu.

Nakon 15 odigranih utakmica, naša ekipa zauzima prvo mjesto na tabeli sa 36 osvojenih bodova, 11 više od Dečića, Budućnosti i Iskre.

SUTJESKA - DEČIĆ 0:2 (0:2)

Telekom 1. CFL R15/35

Gradski stadion, Nikšić

0:1 Vulaj 22'
0:2 Vulaj 26'

SUTJESKA: Giljen (C) - Janjić, Drešković, C. Augusto (od 46. Matanović), Eraković (od 74. Zoćević), Vlahović (od 68. Marušić), Drinčić, Bubanja, Marković (od 68. Nikač), Vučić Ma (od 74. Stijepović), Jovović

Rezerve: Ličina, Pajović, Matanović, Nikač, Marušić, Zoćević, Stijepović, Vučić Mi, Raičević

DEČIĆ: Popović - Gjelaj, Vulaj (od 80. Janketić), Božanović, Nikolić, Maraš (od 46. Kojašević), Dresaj (C), Živković, Božović (od 80. Novović), Pešukić (od 87. Lulgjuraj), Tući

Rezerve: Velimirović, Krkanović, Gjolaj, Lulgjuraj, Rudović An, Rudović Ad, Janketić, Novović, Kojašević

Prvu priku na meču imali su naši momci u 9. minutu kada je Jovović šutirao sa dvadesetak metara, a Popović odbranio.

U nastavku akcije Janjić je naletio na odbijenu loptu, ali golman gostiju još jednom brani.

Sredinom prvog poluvremena, Dečić dolazi do dva gola u razmaku od samo četiri minuta.

Gosti su u 22. minutu došli do prednosti nakon prekida - Božović je ubacio loptu iz slobodnog udarca sa desne strane, Vuljaj udarcem glavom zatresao mrežu Giljena.

Dečić u 26. minutu duplira prednost. Vuljaj je postigao svoj drugi gol na meču, nakon asistencije Pešukića.

Do kraja prvog poluvremena, Dečić je imao još jednu priliku nakon prekida - Tući je šutirao glavom u 36. minutu, naš kapiten odlično intervenisao.

U nastavku meča, Plavi su svim silama krenuli na gol protivnika, imali veliki broj prilika, ali nažalost nijesu uspjeli da postignu gol

Janjic je u 54. minutu šutirao iz srca šesnaesterca nakon povratne lopte Jovovića, Popović još jednom bio na visini zadatka.

Samo minut nakon toga, Eraković je šutirao glavom pored gola, na centaršut Vučića.

Nastavili su naši momci sa napadima, pa je tako u 61. minutu Marković šutirao lijevom nogom, iskosa sa desne strane, lopta završila tik pored stative.

Zaista je veliko pitanje koji bi bio krajnji ishod utakmice da je lopta htjela u gol nakon jedne od tih prilika.

Do kraja utakmice, bilježimo još dva udarca naše ekipe sa nekih dvadesetak metara - šutirali su Drinčić u 71. , odnosno Bubanja u 87. minutu, oba puta malo preko gola, pa je tako rezultat ostao nepromijenjen.

Plavi nemaju puno vremena za odmor. Već u srijedu od 13h nas očekuje utakmica 1/4 finala Kupa Crne Gore protiv Podgorice na domaćem terenu, a zatim naredne nedjelje susret sa ekipom Budućnosti na stadion pod Goricom, u okviru 16. kola Telekom 1. CFL.

Autor: Vasilije Lalović