7.8.2022. 9:47
Prvi poraz u šampionatu - Mornar slavio na Topolici

Nakon remija sa Jedinstvom i pobjede protiv Jezera, Plavi su u 3. kolu Meridianbet 1. CFL poraženi od Mornara na Topolici rezultatom 2:1.

Domaći su došli do prednosti golom Ćetkovića u 8. minutu, da bi devet minuta kasnije preko Maraša povećali na 2:0.

Naši momci su u drugom poluvremenu uspjeli samo da ublaže poraz, ali ne i da osvoje bod(ove).

Knežević se vratio nakon povrede, ušao u igru u 58. minutu i dvadeset minuta kasnije postavio konačnih 2:1 na asistenciju Grivića.

Mornar - Sutjeska  2:1 (2:0)

Meridianbet 1. CFL - 3. kolo

Stadion Topolica, Bar

1:0 Ćetković 8'
2:0 Maraš 17'
2:1 Knežević (as Grivić) 79'

FK Mornar: Vukčević - Stevanović, Vukotić, Kaluđerović, Ćetković (od 65. Grbić), Sekulović (od 62. Jovanović), Lambulić, Maraš (od 85. Seratlić), Kajević (C), Poček (od 85. Cvijović), Smiljanić

Rezerve: Popović, Jovanović, Marković, Cvijović, Grbić, Škrijelj, Guzina, Nikolić, Seratlić

FK Sutjeska: Giljen (C) - Grivić, Rudović, Krstović, Matanović, Striković (od 58. Knežević), Eraković, Drinčić, Vuković (od 69. Tučević), Stijepović (od 69. Đinović), Babić (od 46. Conraad)

Rezerve: Ličina, Pajović, Conraad, Tučević, Vlahović, Đinović, Kalezić, Knežević, Fahd-T

Mornar dolazi do prednosti već u 8. minutu utakmice. Nakon pogrešnog dodavanja naših igrača na sredini, Sekulović je lansirao Ćetkovića koji je izašao ispred Giljena i rutinski ga savladao.

Samo dva minuta nakon toga, imali smo veliku priliku da dođemo do izjednačenja. Krstović je dobro povukao i pravovremeno uposlio Vukovića koji šutira iz izgledne pozicije za gol, ali Vukčević dobro brani.

Domaći dupliraju prednost u 17. minutu -  sve je počelo pogrešnim dodavanjem Babića, nakon toga Lambulić sa sredine terena šalje dugu loptu za Ćetkovića na desnu stranu. Iskusni i večeras vrlo agilni Ćetković dribla Rudovića i pronalazi Maraša kojem nije bilo teško da zatrese mrežu sa druge stative.

Do kraja prvog poluvremena najbolju šansu da smanjimo prednost Mornara imali smo u 34. minutu, kada je Grivić odlično šutirao iz slobodnog udarca, ali nije izostala dobra reakcija golmana domaćih.

Kada je riječ o drugom poluvremenu, nekolika uzbuđenja viđena su na obje strane u prvih pet minuta nastavka.

Mi smo zaprijetili udarcima Matanovića i Vukovića glavom, dok je na drugoj strani Drinčić u poslednjem trenutku fenomenalno izblokirao udarac Sekulovića.

Plavi su u 79. minutu uspjeli da smanje prednost Mornara. Nakon nekoliko dodavanja po lijevoj strani Đinović je uputio centaršut, Grivić sa druge stative glavom ostavio za Kneževića koji je lijepo grudima prihvatio loptu, a zatim je i zakucao pod prečku.

U poslednjim trenucima meča smo imali veliku priliku da dođemo do boda, ali je lopta nakon udarca glavom Drinčića završila malo pored gola.

U 4. kolu na stadionu kraj Bistrice dočekujemo Iskru.