12.9.2020. 22:08
Prva pobjeda u novoj sezoni

Plavi su u 4. kolu Telekom 1. CFL upisali prvu pobjedu u novoj sezoni. Naša ekipa je na neutralnom terenu u Beranama savladala Jezero, rezultatom 0:2. Golove su postigli Raičević u 45. i Osmajić u 89. minutu.

FK Jezero - FK Sutjeska  0:2 (0:1)

Gradski stadion, Berane

Sudija: Radoje Pajović

0:1 Raičević (as Giljen) 45'
0:2 Osmajić (as Stijepović) 89'

FK Jezero: Asanović, Drešković (C), Radunović, Isljami, Dedić, Matanović, Đurković, Dinosha K, Vućićević, Pavlović (od 60. Tmušić Ne), Mujeci (od 69. Radenović)
Rezerve: Kastratović, Radenović, Jovićević, Vukićević, Tmušić Ne, Tmušić Ni, Kontić, Muković, Dinosha E

FK Sutjeska: Giljen (C) - Pajović, Stijepović, Šofranac, Bulatović - Eraković, Ćetković (od 84. Mitrović), Osmajić, Raičević (od 70. Bubanja) - Adrović (od 84. Grivić), Marković (od 60. Janković)
Rezerve: Ličina, Janjić, Grivić, Mitrović, Janković, Dubljević B, Bojović, Bubanja, Vuković D

Osmajić je već u prvom minutu odlično probio po desnoj strani i ubacio loptu u šesnaesterac, ali je Drešković bio dobro  postavljen i izbacio loptu u korner.

U narednih pet minuta, Osmajić je još dva puta uspio da probije po desnoj strani i centrira, pa je tako nagovijestio da će igrači Jezera imati velikih problema da ga sačuvaju na ovom meču.

U 18. minutu prva i jedina ozbiljnija prilika za ekipu Jezera na ovom susretu. Mujeci je dobro šutirao sa desne strane u drugi ugao, ali je Giljen dobro intervenisao i poslao loptu u korner.

Dva minuta kasnije velika prilika da naša ekipa dođe do prednosti. Ćetković je izveo korner sa desne strane, Osmajić je bio najviši u skoku i šutirao glavom, ali je lopta pogodila prečku.

U 38. minutu je Adrović poslao loptu u prostor za Osmajića, ali je golman domaćih na vrijeme izašao i prvi stigao do lopte.

Kada se čekivalo da će se prvo poluvrijeme završiti bez golova, Plavi su došli do prednosti.

Giljen je sa svog gola poslao dugu loptu koja je preskočila defanzivce Jezera, Raičević se sjajno ubacio, stigao na loptu prije golmana Asanovića i glavom postigao svoj prvi gol u dresu Sutjeske.

U drugom dijelu meča nije viđeno puno prilika. Plavi su kontrolisali dešavanja na terenu i nisu dozvolili ekipi Jezera da ozbiljnije ugrozi gol našeg kapitena.

Prvi udarac u drugom poluvremenu je uputio Eraković u 48. minutu, kada je sa nekih dvadeset pet metara šutirao pored gola.

U 65. minutu je Ćetković prošao po sredini terena, odigrao loptu u prostor za Adrovića koji je šutirao lijevom nogom preko gola.

Desetak minuta kasnije, Ćetković je dobio loptu na lijevoj strani, prošao pored igrača Jezera, izborio poziciju za udarac i šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta i ovaj put završila preko gola.

U 89. minutu Plavi stavljaju tačku na ovaj meč. Osmajić je dobio dugu loptu od Stijepovića i po ko zna koji put bio brži od defanzivaca gostiju, izašao sam ispred Asanovića, prošao pored njega driblingom u desnu stranu i svoju sjajnu partiju krunisao golom.

Plavi će u srijedu na svom terenu dočekati ekipi Iskre u meču 3. kola Telekom 1. CFL koji je odložen zbog obaveza obje ekipe u kvalifikacijama za UEFA Ligu Evrope.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska