8.2.2020. 16:13
Protiv Grblja nastavljen pobjednički niz na pripremama

Plavi su ostvarili još jednu pobjedu u okviru priprema za nastavak šampionata. Danas su bili bolji od ekipe Grblja rezultatom 1:0, a jedini gol na meču postigao je Stefan Nikolić u 17. Minutu.

FK Sutjeska – OFK Grbalj  1:0 (1:0)

1:0  17´  Stefan Nikolić  (as Ćetković)

FK Sutjeska: Giljen (C), Grivić, Nedić, Nikolić, Ćetković, Šofranac, Dubljević, Osmajić, Bubanja, Vučić, Vlaisavljević

Igrali su još: Ličina, Janjić, Ciger, Janković, Eraković, Bojović, Božović, Marušić, Marković i Cicmil

Grbalj: Popović, Rašo, Kartal, Simović, Vraneš, Zečević, Kordić, Đuričković, Račić, Kovalenko, Lee

Igrali su još : Jelovac, Perović, Burzanović, Vukčević i Đukanović

Prvu priliku na meču imali su gostujući igrači u 10. minutu, kada je Simović odličnom loptom u prostor uposlio Kordića koji se nije najbolje snašao.

U 17. minutu naša ekipa dolazi do prednosti. Ćetković je oduzeo loptu defanzivcima Grblja,  dodao do Nikolića, a Stefan je rutinski savladao Popovića.

U 36. minutu Grbalj je imao šansu da poravna rezultat. Nakon udarca iz ugla Kartal je šutirao glavom, ali je njegov udarac završio preko gola.

Završnica prvog poluvremena donijela nam je po jednu priliku na obje strane. Prvo je Osmajić odlično probio po desnoj strani i centrirao, ali njegov centaršut nije ispraćen na pravi način.

U narednom napadu, na drugoj strani je šutirao Đuričković sa dvadesetak metara, ali je Giljen bio na pravom mjestu i lako sačuvao svoju mrežu.

Na početku drugog dijela meča Račić je imao odličnu priliku za gol, ali je Ličina sjajno zaustavio njegov udarac.

U 58. minutu na teren su ušli Marković, Božović, Marušić, Eraković i Janković, a nekoliko minuta nakon toga Rakojević je dao priliku defanzivcima Cigeru, Cicmilu i Janjiću.

Do kraja utakmice nije bilo izrazitih prilika za gol, naša ekipa je rutinski privela meč kraju i sačuvala rezultat.

Naredna, ujedno i poslednja generalna proba pred nastavak prvenstva očekuje nas u utorak protiv ekipe Mornara.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska