17.3.2019. 15:15
Projektil Stefanovića za trijumf u derbiju

U premijernom meču Prve crnogorske Telekom lige fudbaleri naše ekipe danas su pred svojim navijačima savladali Zetu sa minimalnih 1:0.

Ekipa Nikole Rakojevića upisala je još jednu veoma bitnu pobjedu u trci za šampionskom titulom. Kraj Bistrice su danas viđena dva potpuno različita poluvremena, a gol odluke postignut je u drugom dijelu igre, koje je bilo mnogo sadržajnije i koje je u potpunosti bilo na nivou derbija.

1:0 Stefan Stefanović 47’

FK Sutjeska: Giljen (C), Ciger, Bulatović, Cicmil, Nedić, Janković, Stefanović, Vučić Ma, Ćetković, Osmajić i Božović. Igrali su još Marković, Bubanja i Vlaisavljević.

FK Zeta: Namasco, Krstović S, Pešukić, Tuzović, Vujačić (C), Milojko, Bošnjak, Sekulić, Yamoah, Vukčević i Krstović N. Igrali su još Goranović, Lambulić i Ceklić.

U 22. minutu Milutin Osmajić je imao prvu pravu i ujedno najbolju priliku za "plave" u prvom dijelu utakmice, ali je mladi napadač šampiona bio neprecizan. Sa druge strane najbolju šansu u prvih 45 minuta za tim iz Golubovaca imao je Nikola Krstović, koji je u 43. minutu probao iskosa sa desne strane ali je lopta završila preko Giljenovog gola.

Drugo poluvrijeme otvoreno je na najbolji mogući način, kada je defanzivac domaćih, Stefan Stefanović, već u 47. minutu, sjajnim udarcem sa oko dvadeset i pet metara pogodio mrežu Zete i svom timu donio prednost.

Marko Ćetković se našao u odličnoj prilici u 51. minutu, ali je njegov pokušaj zaustavio golmana gostiju Namasco, da bi nedugo zatim, nakon kornera, Stefan Cicmil probao glavom, ali je gađao pored stative. Dva minuta kasnije, vezista domaćih Marko Vučić je probao sa oko dvadesetak metara, ali je prečka bila saveznik gostiju.

Uzvratio je sa druge strane Krstović, ali bez uspjeha. Napadač Zete bio je u idealnoj prilici u 64. minutu, ali je bio neprecizan. U 70. minutu Osmajić je bio u prilici, kada je mogao da uposli i slobodnog Markovića, ali se "devetka" Nikšićana odlučila na šut, koji je završio preko gola.

Strijelac jedinog gola zaprijetio je Zeti i u 87. minutu, ali je lopta završila tik pored lijeve stative Namaškovog gola, pa je rezultat iz 47. minuta ostao nepromijenjen.

Ekipa Nikole Rakojevića nakon 25 odigranih kola ostaje na liderskoj poziciji sa 52 boda i sedam bodova prednosti u odnosu na Budućnost nakon što su podgoričani remizirali na gostovanju u Radanovićima.

U ostalim duelima 25. kola Telekom 1. CFL postignuti su sledeći rezultati:

Grbalj - Budućnost 1:1
Petrovac - Rudar 3:2
Mornar - OFK Titograd 0:3
Lovćen - Iskra 1:2

Zbog obaveza reprezentacije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo sada slijedi dvije sedmice pauze, a u narednom 26. kolu Telekom 1. CFL, koje je na programu u subotu 30. marta, naša ekipa gostuje ekipi Grblja. Utakmica se u Radanovićima igra od 15:30 časova.