11.7.2019. 10:37
Projektil Kojaševića za remi u Bratislavi

Naši fudbaleri igrali su večeras neriješeno 1:1 protiv Slovana u gostima u prvoj utakmici 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Izabranici Nikole Rakojevića pružili su hrabar otpor prvaku Slovačke, a nagrada za to je uslijedila kada je bilo i najslađe, u posljednjem minutu meča, kada je Damir Piksi Kojašević donio veliku radost navijačima Plavih.

Očekivano, od samog starta domaći tim je imao inicijativu i krenuo je agresivno ka našem golu, a najbolju priliku prvak Slovačke nije iskoristio u 16. minutu, kada je Da Silva lobovao Giljena, ali je akrobatski reagovao Nemanja Nedić i spasio svoju mrežu.

Deset minuta kasnije, svoje umijeće pokazao je Kojašević, odigrao dupli pas i pokušao sa distance, ali je njegov pokušao lako zaustavio Grajf. Od tog momenta krenuli smo konkretnije ka golu rivala iako nijesmo imali pravih prilike, a još jednu za domaći tim imao je Čavrić, koji šutira sa 16-17 metara, kada je Giljen spasio naš gol.

U drugom poluvremenu viđena je mnogo agresivnija igra, mnogo više prilika, a bilo je i golova.

Najbolju šansu naša ekipa imala je u 59. minutu kada je centrirao Ćetković, glavom probao Šofranac, ali je Grajf odlično reagovao.

Kako se bližio kraj susreta domaći su bili sve agresivniji u napadu i uspijevaju da pogode - precizan je bio Šporar u 82. minutu nakon asistencije Danijela.

Nakon gola domaćina bilježimo izvanredan pokušaj glavom Bojana Božovića, nakon kornera Ćetkovića, ali Grajf ponovo izvanredno interveniše.

Ipak, kada je izgledalo da će se meč završiti rezultatom 1:0 odličnim udarcem je Kojašević u posljednjem minutu nadoknade izjednačio i postavio konačnih 1:1.

Revanš u Nikšiću je na programu za sedam dana, 17. jula od 20:15.