21.5.2023. 21:02
Preokret Plavih za neizvjesnost do kraja!

Plavi su kraj Bistrice ugostili Petrovac u pretposlednjoj rundi  crnogorskog šampionata.

Petrovac je poveo u 58. minutu preko Balše Dubljevića, ali to nije pokolebalo naše momke.

Najbolji strijelac šampionata Tyrone Conraad sa dva gola (65' i 90'+2) potpisao potpuni preokret.

Sutjeska - Petrovac 2:1 (0:0).

Stadion kraj Bistrice.

35/36 Meridianbet 1. CFL.

58' Dubljević 0:1
65' Conraad 1:1 (as Sahli)
90+2' Conraad  2:1 (as Marković)

SUTJESKA: Giljen (C) (G), Matanović, Vučić, Sahli (od 80' Marković) , Striković (od 80' Đinović) Conraad, Babić, Krstović, Stijepović, Pajović (od 59' Grivić), Vuković (od 59' Žižić).

Rezerve: Ličina (C), Bilali, Marković, Nikolć, Đinović, Grivić, Vlahović, Žižić, Đurković.

OFK PETROVAC: Radošеvić (G), Malešević, Adžović, Boljević (С), Mendy (od 90' Dragović), Dubljević, Babić,  Radenоvić, Franeta, Perović (od 46' Zvrko), Boričić.

Rezerve: Jelovac (G), Femić, Vujović, Dragović, Dragićević, Vicković, Vojvodić, Zvrko.

Od starta meča naši su nametnuli svoj ritam igre. U uvodnim minutima meča Conraad je imao dvije solidne prilike za pogodak, ali su golovi izostali.

Jedinu ozbiljniju situaciju pred našim golom vidjeli smo u 10. minutu kada je Mendi pokušao da se upiše u strijelce šutom sa lijeve strane, ali Giljen bez problema brani.

Nizale su se šanse za naše momke, a Striković, Sahli i Conraad su predstavljali najveću prijetnju po gol gostiju. Striković je imao najbolju priliku za Plave u 17. minutu kada je na pas Conraada šutirao iz neposredne blizine, ali pravo u golmana. Bez obzira na vrlo dinamičnu igru, u prvom poluvremenu, mreže su mirovale.

Na početku drugog poluvremena Sahli je imao dve izgledne situacije za pogodak, pogotovo u 55. minutu kada je iskosa sa lijeve strane poslao loptu tik pored desne stative.

Kao kazna za to stiže gol Petrovca. U 58. minutu, gostujuća ekipa postiže gol nakon kontre, a u glavnoj ulozi je bio Dubljević koji preciznim udarcem od stativu šalje loptu u gol za 0:1.

Međutim, vrlo brzo stiže odgovor Plavih. U 65. minutu Sahli sa lijeve strane dodaje loptu Tyrone Conraadu kom nije bilo teško da realizuje ovaj "zicer", i poravnava rezultat.

Naši su kontantno napadali, ređale su se šanse Sahlija, Conraada, Nikolića i Vučića, ali su golovi izostali.

Konačno, u drugom minutu sudijske nadoknade, Giljen šalje dugu loptu naprijed, Marković glavom upošljava Conraada, koji postiže gol odluke za veliko slavlje svih prisutnih.

U Podgorici je Jezero iznenadilo Budućnost 1:3, pa će pitanje prvaka Crne Gore biti riješeno u posljednjoj rundi.

U narednom, poslednjem, 36. kolu Meridianbet 1. CFL gostujemo Arsenalu iz Tivta.

Autor: Dragoslav Bajović / FK Sutjeska