27.10.2021. 17:11
Preko Bokelja do četvrtfinala Kupa

Plavi su savladali Bokelj pod Vrmcem u meču 1/8 finala Kupa Crne Gore rezultatom 2:1 i obezbjedili plasman među osam najboljih ekipa.

Golove za našu ekipu postigli su Vladan Bubanja u 3. i Božo Marković u 55. minutu.

Bokelj - Sutjeska 1:2 (1:1)

Kup Crne Gore 1/8F

Stadion pod Vrmcem, Kotor

0:1 Bubanja (as Vuković M) 3'
1:1 Rudović 35'
1:2 Marković (as Jovović) 55'

FK BOKELJ: Radović - Vukotić, Batuta (C) (od 82. Katelan), Braletić (od 56. Čavor P), Đukanović, Macanović (od 46. Čavor V), Čađenović (od 56. Škrelja), Obradović, Jeknić, Rudović (od 75. Milić), Globarević

Rezerve: Ševaljević, Čavor V, Milić, Čavor P, Đorđević, Vujačić, Katelan, Sklender, Škrelja

FK SUTJESKA: Ličina - Pajović, C. Augusto, Matanović (od 82. Vučić Mi), Marušić (od 46. Jovović), Drinčić, Bubanja, Vuković M (od 46. Eraković), Marković (C) (od 66. Nikač), Vučić Ma, Raičević (od 66. Janjić)

Rezerve: Dubljević - Janjić, Drešković, Nikač, Eraković, Vuković D, Stijepović, Vučić Ma, Jovović

U ranoj fazi meča, nakon nepuna tri minuta igre, naša ekipa dolazi do prednosti - Marko Vuković je ubacio loptu iz slobodnog udarca sa lijeve strane, a Bubanja nakon meča sa Jezerom nastavio da trese protivničke mreže.

Ipak, nismo uspjeli da nametnemo svoj stil igre po terenu koji nije bio u baš najboljem stanju, pa je Bokelj došao do izjednačenja u 35. minutu golom Rudovića na asistenciju Globarevića.

Mogli su domaći do odlaska na odmor da dođu čak i do prednosti, ali je Ličina fenomenalno intervenisao nakon udarca Rudovića glavom u 40. minutu.

U drugom poluvremenu smo na vrijeme postigli drugi gol i sigurnom igrom, bez većih problema došli do pobjede i plasmana među osam najboljih ekipa u najmasovnijem crnogorskom takmičenju.

Igrao se 55. minut kada smo došli do nove prednosti. Jovović je uposlio Markovića koji je rutinski savladao golmana domaćih za 1:2.

Imali su Plavi još prilika da dođu do ubjedljivije pobjede, a najbolju nisu iskoristili u 73. minutu kada je Jovović nakon sjajne akcije pogodio stativu udarcem sa desetak metara.

Osim naše ekipe, u 1/4 finale Kupa Crne Gore plasirali su se još: Budućnost, Iskra, Rudar, Dečić, Igalo, Podgorica i Titograd.

U nedjelju se vraćamo obavezama u šampionatu, kada nas na domaćem terenu očekuje meč sa Rudarom u okviru 13. kola Telekom 1.CFL.

Autor: Vasilije Lalović