23.8.2020. 21:57
Poraz u derbiju protiv Budućnosti

Naše ekipa je poražena u derbiju protiv Budućnosti koji se odigrao u okviru 2. kola Telekom 1. CFL. Jedini gol na meču je postigao Igor Ivanović u 80. minutu

FK Budućnost - FK Sutjeska 1:0 (0:0)

Gradski stadion, Podgorica

Sudija: Miloš Bošković (Podgorica)

FK Budućnost: Dragojević, Vukčević (od 86. Mijović), Božović (K) (od 84.Đuričković), Mirković, Ivanović, Raičković, Sekulić, Ćuković, Adžić, Moraitis (od 65. Vujačić), Bojović
Rezerve: Pavličić, Babić, Vujačić, Vukotić, Mijović, Đuričković, Milić, Terzić, Zarubica

FK Sutjeska: Giljen (K), Pajović (od 84. Vlahović), Stijepović, Cicmil, Šofranac, Janković (od 83. Marković), Dubljević B, Kojašević, Ćetković (od 68. Raičević), Osmajić, Adrović (od 78. Vuković M)
Rezerve: Ličina, Grivić, Mitrović, Vlahović, Bojović, Bubanja, Vuković M, Marković, Raičević

Naša ekipa je prvi put zaprijetila već u drugom minutu kada je Dubljević šutirao sa dvadesetak metara, ali je lopte završila preko gola.

U 7. minutu je Draško Božović šutirao iz slobodnog udarca sa tridesetak metara preko gola.

U 10. minutu Ivanović je prošao pored naša dva igrača i šutirao iz kaznenog prostora, ali je Giljen bio spreman i bez većih problema je zaustavio njegov udarac.

Igrao se 14. minut kada je naša ekipa imala najveću priliku da dođe do prednosti u prvom poluvremenu. Kojašević je odigrao loptu u prostor za Osmajića koji je bio brži od defanzivaca Budućnosti, fenomenalno šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta pogodila prečku.

U 38. mintu dobra prilika za Budućnost. Naši defanzivci se nisu baš najbolje razumjeli, lopta je došla do Moraitisa koji je bez razmišljanja šutirao, ali je njegov udarac završio preko gola.

Tri minuta prije kraja prvog poluvremena  Ćetković je odlično izveo slobodan udarac sa lijeve strane, Cicmil je zatresao mrežu, ali je sudija Bošković dosudio igranje rukom i pokazao mu žuti karton.

U 56. minutu je Božović sa ivice šesnaesterca uputio nekontrolisan udarac, visoko preko gola.

Isti igrač je sedam minuta kasnije izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara, ali je lopta još jednom završila preko gola.

U 77. minutu još jedan slobodan udarac iz opasne pozicije za domaću ekipu. Božović je ovaj put pogodio okvir gola, ali je Giljen dobro intervenisao i poslao loptu u korner.

U 80. minutu domaći dolaze do prednosti. Raičević je izgubio loptu na polovini Budućnosti, Ivanović je dobio loptu u prostor na lijevoj strani, izašao sam ispred Giljena i zatresao mrežu za 1:0.

Dva minuta kasnije velika prilika da dođemo do izjednačenja. Nakon gužve u šesnaestercu domaćih, lopta je došla do Osmajića koji je neometan sa nekih desetak metara šutirao pored desne stative gola Dragojevića.

U 89. minutu utakmice naša ekipa je ostala sa deset igrača na terenu. Cicmil je zbog povrede ramena morao da napusti igru, a do tog trenutka naša ekipa je iskoristila sva tri termina za izmjene.

Rezultat se do kraja meča nije mijenjao. Budućnost je u nadoknadi imala priliku da dođe do ubjedljivije pobjede, ali rezervista Mijović nije iskoristio priliku koja mu se ukazala.

Našu ekipu u četvrtak očekuje meč prvog kola kvalifikacija za UEFA Ligu Evrope, protiv Borca u Banja Luci.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska