21.8.2022. 13:57
Poraz u derbiju od Budućnosti

Plavi su poraženi od Budućnosti rezultatom 2:0 u najvećem crnogorskom derbiju, odigranom u okviru 5. kola Meridianbet 1. CFL.

Domaći su došli do prednosti preko Ražnatovića u 64. minutu, da bi sve dileme oko pobjedika riješio Mijović u 78. minutu.

FK Budućnost - FK Sutjeska 2:0 (0:0)

Meridianbet 1. CFL

Stadion pod Goricom

FK Budućnost: Pavličić - Ignjatović, Simić, Adžić, Ražnatović, Đuričković, Mirković, Janković (od 74. Rudović), Mijović (od 85. Novović), Đukanović (od 90+2' Dakić), Petrović (od 74. Mrvaljević)

Rezerve: Domazetović, Milić, Dakić, Novović, Ćetković, Lucero, Rudović, Mrvaljević, Milošević

FK Sutjeska: Giljen (C) (od 46. Ličina) - Grivić, Krstović, Eraković, Tučević (od 71. Sahli), Drinčić, Vučić (od 65. Matanović), Vuković (od 75. Striković), Stijepović, Babić, Knežević (od 65. Conraad)

Rezerve: Ličina, Pajović, Conraad, Matanović, Striković, Vlahović, Đinović, Kalezić, Sahli

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je naša ekipa bila bolji i konkretniji tim na terenu.

Prvu priliku smo imali u 13. minutu preko Babića nakon kornera, da bi četiri minuta nakon toga Knežević odlično šutirao sa ivice šesnaesterca i uzdrmao prečku.

Naredni napad je donio još jednu odličnu šansu, malo je nedostajalo da Grivić sa druge stative postigne gol.

Kada je riječ o prvih četrdeset pet minuta, bilježimo još pokušaj Vukovića iz 21., dok na drugoj strani naš kapiten nije imao previše posla.

Giljen je međutim na poluvremenu napustio igru zbog povrede koju je zadobio tokom zagrijavanja.

I u drugom poluvremenu smo prvi imali još jednu fenomenalnu priliku da dođemo do prednosti.

Igrao se 56. minut kada je Eraković odlično povukao sa sredine terena, prošao nekolika igrača domaćih i lijepo odložio do Vukovića koji iz izgledne pozicije šutira visoko preko gola.

Osam minuta kasnije uslijedila je kazna za naše promašaje. Ražnatović je prihvatio loptu na lijevoj strani, imao dosta vremena da se namjesti i preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio drugi ugao i od stative zatresao mrežu.

Sve dileme oko pobjednika domaći su riješili u 78. minutu. Đukanović nakon prodora po lijevoj strani šalje loptu u kazneni prostor, Mrvaljević uspijeva na gol aut liniji da dođe do nje i upošljava Mijovića kojem nije bilo teško da sa pet metara postigne gol i postavi konačnih 2:0.

Do kraja susreta smo imali prilike da ublažimo poraz preko rezervista Konrada, Sahlija i Strikovića, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Našu ekipu u narednom kolu očekuje još jedan derbi - za sedam dana dočekujemo Dečić na stadionu kraj Bistrice.