7.6.2020. 23:07
Poraz Plavih u derbiju

U najvećem derbiju crnogorskog fudbala naša ekipa je poražena od Budućnosti rezultatom 2:0. Golove za domaću ekipu su postigli Moraitis u 22. i Raičković u 87. minutu.

FK Budućnost - FK Sutjeska 2:0 (1:0)

Gradski stadion, Podgorica

Sudija: Milovan Milačić (Kotor)

1:0 Moraitis 22'
2:0 Raičković 87'

FK Budućnost: Dragojević, Pešukić( od 55. Stoiljković), Božović, Mirković( od 68. Terzić), Ivanović( od 76. Vujačić), Grbić, Raičković, Mi. Vučić, Milić (K), Adžić, Moraitis( od 76. Zarubica)

Rezerve: Pavličić, Vukčević, Vujačić, Vlahović, Terzić, Stoiljković, Kalezić, Đurić, Zarubica

FK Sutjeska: Giljen (K), Grivić, Janković( od 84. Bubanja), Nikolić, Ćetković, Šofranac, Dubljević( od 84. Bojović), Osmajić( od 54. Marković), Marušić (od 46. M. Vuković), Ma. Vučić( od 77. Janjić), Cicmil

Rezerve: Ličina, Janjić, Nedić, Eraković, Bojović, Bubanja, M. Vuković, Marković, D. Vuković

U 11. minutu je viđena prva prilika na meču za našu ekipu. Nakon greške Božovića, lopta je došla do Nikolića koji je šutirao lijevom nogom preko gola.

U 15. minutu je Osmajić dobro primio dugu loptu i oprobao udarac sa dvadesetak metara, ali nije bio dovoljno precizan.

Budućnost u 22. minutu dolazi do prednosti. Moraitis je dobio loptu u prostor, Cicmil ga je ispratio i izblokirao njegov prvi udarac, ali se lopta uz dosta sreće vratila do grčkog internacionalca, koji je iz drugog pokušaja savladao Giljena.

Tri minuta kasnije Plavi su zaprijetili iz prekida. Vučić je izveo slobodan udarac i pronašao Marušića koji je šutirao glavom, ali je Dragojević bio siguran.

U 28. minutu je Petar Grbić dobio crveni karton. Nakon prekršaja koji je napravio Pešukić, Grbić je zbog prigovora dobio žuti karton. Međutim, nastavio je raspravu sa sudijom Milačićem koji ga je poslao u svlačionicu prije vremena.

U nadoknadi prvog poluvremena velika prilika da dođemo do izjednačenja. Nakon kontra napada, Ćetković je dao loptu za Osmajića koji je sa ivice šesnaesterca šutirao desnom nogom, ali je Dragojević još jednom dobro intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

Nakon pola minuta igre u drugom poluvremenu još jedna prilika da poravnamo rezultat. Nikolić je nakon prodora po lijevoj strani centrirao, Pešukić je nespretno reagovao i malo je nedostajalo da glavom postigne autogol.

U 57. minutu Moraitis je imao veliku priliku da postigne svoj drugi gol na meču i poveća prednost na 2:0. Nakon centaršuta Božovića sa lijeve strane utrčao je i zahvatio loptu koja je otišla pored gola.

U 72. minutu je Ivanović odlično šutirao sa oko dvadeset pet metara od gola, ali je Giljen bio dobro postavljen i odbranio njegov udarac.

Desetak minuta prije kraja, Ćetković je šutirao sa dvadesetak metara i pokušao prevariti golmana domaćih udarcem po zemlji, ali je Dragojević odbranio i poslao loptu u korner.

Udarac iz ugla je izveo Vuković, Cicmil je bio najviši u šesnaestercu i šutirao glavom, ali je danas vrlo raspoloženi golman Budućnosti uspio da odbrani i taj udarac.

Tačku na ovaj meč stavlja Raičković u 87. minutu, kada je postigao gol sa pola terena za konačnih 2:0.

U narednom kolu naša ekipa dočekuje ekipu Grblja. Taj meč je na programu u petak.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska