1.12.2019. 17:03
Poraz Plavih u derbiju

U crnogorskom derbiju, koji je danas odigran kraj Bistrice, slavili su gosti iz Podgorice rezultatom 0:2.

Veoma borbena utakmica "začinjena" velikim brojem prilika i sa dva gola viđena je danas kraj Bistrice.

Gosti su već u 3. minutu zaprijetili. Prvo je pokušao Zarubica, pa nakon njega i Ivanović sa peterca nakon centaršuta Boljevića, ali je oba puta Ličina bio siguran.

Plavi su prvu ozbiljnu priliku stvorili u 15. minutu. Ćetković je vukao loptu 50-ak metara, uposlio Kojaševića koji je sa ivice šesnaesterca šutirao pored gola.

U 23. minutu gosti su bili blizu pogotka kada je kapiten Milić nakon centaršuta Božovića odlično reagovao u petercu, ali je lopta nakon njegovog pokušaja završila preko gola.

Ipak, samo dva minuta kasnije stižu do vođstva. Božović je centrirao sa desne strane, Ličina zaustavio udarac Zarubice, a odbijenu loptu u gol je poslao Igor Ivanović.

U 34. minutu nakon kornera Vučića u gužvi je loptu zahvatio Nedić, ali nije uspio ozbiljnije da zaprijeti.

Ofanzivna igra obilježila je početak drugog poluvremena. U 48. minutu umalo Zarubica nije iskoristio grešku Nedića, da bi u narednom napadu na suprotnoj strani pokušao Kojašević, ali bez uspjeha.

U 56. minutu Ličina je još jednom bio na visini zadatka. Zarubica je odlično pronašao Grbića, koji se našao u veoma izglednoj prilici, ali je naš golman potvrdio da se nalazi u odličnoj formi.

U 62. minutu golman Podgoričana Miloš Dragojević je izbio loptu do Erakovića koji je slabo zahvatio, nakon čega je završila visoko iznad gola. Pet minuta kasnije probao je Marko Ćetković ali je gađao pravo u golmana Budućnosti.

Dejan Zarubica, deset minuta prije isteka regularnog toka nije uspio zahvatiti loptu na pet metara od gola, a minut kasnije Draško Božović je šutirao pored gola.

U posljednjim trenucima meča postavljen je konačan rezultat kada je nakon dodavanja Zarubice precizan bio rezervista Stoiljković.

Naša ekipa nakon ovog kola ostaje na 34 boda, a u narednom, koje je na programu u četvrtak, aktuelni prvak države igraće u gostima protiv Grblja.