20.9.2020. 20:38
Poraz od Zete u 5. kolu 1.CFL

Naša ekipa je poražena od Zete na svom terenu, konačnim rezultatom 0:2. Meč je odlučen u drugom poluvremenu, golove za ekipu iz Golubovaca su postigli Vukčević u 55. i Kodjo u 56. minutu.

FK Sutjeska - FK Zeta 0:2 (0:0)

Gradski stadion, Nikišić

Sudija: Miloš Bešović

0:1 Vukčević 55'
0:2 Kodjo Nyavedji 56'

FK Sutjeska: Giljen (C) - Pajović, Bulatović, Šofranac (od 61. Bojović), Mitrović - Dubljević, Janković (od 61. Vuković D) - Osmajić, Ćetković, Raičević - Marković (od 13. Adrović)
Rezerve: Ličina, Janjić, Grivić, Kojašević, Adrović, Bojović, Bubanja, Marušić, Vuković D

FK Zeta: Aković (od 46. Mrvaljević), Ceklić, Lambulić L, Vukčević (od 63. Krstović), Milojko (C), Lambulić Mi (od 87. Lambulić Ma), Tuzović, Nyavedji (od 87. Burzanović), Kalezić ( od 80. Đinović), Milić, Simović
Rezerve: Mrvaljević, Tripunović, Krstović, Đurović, Đinović, Lambulić Ma, Burzanović, Rizvanović

U prvom poluvremenu nije viđen veliki broj prilika za gol, već su ga obilježili česti prekidi igre zbog prekršaja i povreda igrača.

Prvi opasan napad Plavi su imali u 10. minutu meča. Bulatović je centrirao sa lijeve strane, Osmajić šutirao glavom preko gola, pri čemu mu je dosuđen faul u napadu.

Veliki peh za našu ekipu u 13. minutu. Naš najbolji strijelac u ovoj sezoni, Božo Marković, je nakon sudara sa Osmajićem morao napustiti igru zbog povrede glave.

U 15. minutu najveća prilika za našu ekipu u prvom poluvremenu. Bulatović je centrirao sa lijeve strane i pronašao Raičevića koji je šutirao glavom pod prečku, ali je golman Aković sjajno odbranio njegov udarac.

Dubljević je u 33. minutu oprobao udarac sa nekih dvadeset pet metara, ali taj šut nije bio dovoljno jak i golman gostiju je sigurno intervenisao.

Dva minuta kasnije je Ćetković izveo slobodan udarac sa desne strane iz dobre pozicije, ali je lopta završila visoko preko gola.

Ćetković je u 41. minutu izveo korner sa desne strane i pronašao Mitrovića koji nije najbolje zahvatio loptu glavom.

Jedini konkretan pokušaj ka našem golu Zeta je imala u nadoknadi prvog poluvremena.

Lambulić je izveo slobodan udarac sa lijeve strane, šutirao direktno na gol, ali je naš kapiten bio dobro postavljen i bez većih problema odbranio udarac.

U prvom dijelu meča nije viđen veliki broj prilika za gol, već su ga obilježili česti prekidi igre zbog prekršaja i povreda igrača.

Zeta dolazi do prednosti u 55. minutu. Lambulić je uputio centaršut sa lijeve strane i pronašao Vukčevića koji je bio najviši u šesnaestercu i glavom zatresao mrežu Giljena za 0:1.

Samo minut kasnije gosti povećavaju prednost. Kodjo je dobio loptu u prostor, bio je brži od naših defanzivaca, izašao sam ispred Giljena i udarcem desnom nogom postigao gol.

U 60. minutu prilika da Zeta dođe do trećeg gola. Kodjo je odigrao loptu u prostor za Lambulića ali ga je Šofranac stigao u poslednjem trenutku i uspio da izblokira njegov udarac.

Ćetković je u 74. minutu izveo slobodan udarac sa lijeve strane i uputio oštru loptu ka golu gostiju, ali je Mrvaljević dobro reagovao i odbranio njegov udarac.

Tri minuta kasnije, Dušan Vuković je nakon duela sa Milićem ostao na zemlji u kaznenom prostoru Zete, ali se sudija Bešović nije oglasio, već je pokazao da se igra nastavi.

Ćetković je u 86. minutu šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta još jednom završila preko gola.

Rezultat se do kraja meča nije mijenjao, pa je tako naša ekipa nakon dva vezana trijumfa pretrpjela novi poraz.

U narednom kolu, Plavi će gostovati ekipi Dečića.