1.12.2021. 21:29
Poraz od Petrovca u 17. kolu

Naša ekipa je u 17. kolu Telekom 1. CFL pretrpjela prvi poraz u sezoni na gostujućem terenu. Petrovac je na stadionu pod Malim brdom slavio sa 3:0.

Domaći su došli do prednosti golom Boričića u 18. minutu, da bi u završnici prvog dijela Bašić sa bijele tačke duplirao prednost. Miličković je pogotkom u 52. minutu postavio konačnih 3:0.

OFK Petrovac - FK Sutjeska 3:0 (2:0)

Telekom 1. CFL R17/36

Petrovac, pod Malim brdom

1:0 Boričić 18'
2:0 Bašić 44' (P)
3:0 Miličković 52'

OFK Petrovac: Joksimović - Ivanović, Bašić (od 62. Vujačić), Mikijelj (C), Vukčević (od 84. Marković), Divanović (od 84. Perović), Tachibana, Osmanović, Miličković, Boričić (od 75. Radinović), Živanović

Rezerve: Matejić, Medigović, Savović, Marković, Radinović, Popović, Vujačić, Perović, Bumbar

FK Sutjeska: Giljen (C) - Drešković, C. Augusto, Nikač, Marušić (od 58. Marković), Vlahović (od 58. Matanović), Drinčić, Zoćević (od 46. Jovović), Bubanja, Vuković D (od 65. Pajović), Stijepović (od 72.Raičević)

Rezerve: Ličina, Pajović, Mitrović, Matanović, Eraković, Vuković M, Marković, Raičević, Jovović

Imala je naša ekipa prve prilike na meču koje nije iskoristila, preko Marušića u 3. i Nikača u 7. minutu, nakon čega je uslijedila kazna.

Domaći su prije vodećeg gola zaprijetili prvi put u 13. minutu preko Miličkovića, lopta je nakon njegovog udarca glavom pogodila prečku.

Petrovac do prednosti dolazi u 18. minutu - centaršut Osmanovića sa desne strane, lopta se od Miličkovića odbila do Boričića koji je sa pet metara zatresao mrežu.

U završnici prvog poluvremena domaći dupliraju prednost. Bašić u 44. minutu pogađa sa bijele tačke, prethodno je Vlahović oborio Boričića u kaznenom prostoru.

Pokušali su naši momci u nastavku meča da preokrenu i dođu do pozitivnog rezultata, ali Miličković u 51. minutu postiže gol i potvrđuje pobjedu svog tima.

Nisu se Plavi ni nakon toga predavali, već su stvorili veliki broj šansi, lopta jednostavno nije htjela u gol.

Marković je u 62. minutu šutirao iskosa sa desne strane na asistenciju Nikača, malo pored gola.

U 71. minutu Stijepović sa lijeve strane pronalazi Markovića koji šutira sa nekih deset metara, dobra reakcija Joksimovića.

U nastavku su pokušavali još Jovović, Raičević, Pajović i Matanović, ali je na kraju ostalo 3:0.

Do kraja prvog dijela sezone, Plavi će odigrati još dvije utakmice na domaćem terenu. Prvo nam u goste dolazi Mornar u nedjelju, a zatim i Podgorica u četvrtak.

Autor: Vasilije Lalović