23.2.2023. 21:24
Poraz od Mornara na Topolici - Plavi ispustili dva gola prednosti

Naši momci ni u trećem susretu ove sezone nisu uspjeli da savladaju Mornar - Plavi su imali prednost od 2:0 u drugom poluvremenu i kontrolisali dešavanja na terenu, ali su domaći uspjeli da dođu do preokreta i trijumfa rezultatom 3:2.

Prednost našoj ekipi donio je Conraad u 38. minutu minutu, da bi Striković u 61. povećao na 2:0.

Mornar je smanjio golom Ćetkovića tri minuta kasnije, a zatim autogolom Erakovića i pogotkom Bećiraja u 90. monutu došao do tri boda.

3:2 Beqiraj 90'

FK Mornar: Popović - Stevanović, Vukotić, Ćetković, Božanović, Vujačić (C), Lambulić (od 66. Cvijović), Kajević, Michael (od 66. Škrijelj), Raičević (od 66. Beqiraj), Baošić

Rezerve: Aković, Habibović, Cvijović, Karamanaga, Gazivoda, Škrijelj, Beqiraj, Ljutica, Seratlić

FK Sutjeska: Giljen (C) - Grivić, Krstović, Conraad (od 67. Vuković), Matanović (od 70. Tučević), Striković (od 70. Marković), Eraković, Vučić, Stijepović, Živković (od 70. Sahli), Bilali

Rezerve: Ličina, Pajović, Tučević, Đinović, Đurković, Vuković, Marković, Nikolić J, Sahli

Prvih dvadesetak minuta utakmice prošlo je bez većih prilika za gol, po izuzetno teškom terenu Topolice.

Domaći prvi put prijete u 23. minutu - Ćetković je izveo korner sa desne strane, a Božanović šutirao glavom pravo u Giljena.

Već u narednom napadu na drugoj strani, Matanović nakon kombinacije sa Živkovićem šutira desnom nogom iz dobre pozicije, ali Popović brani.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu, naši momci su uspjeli da pretvore u gol.

Igrao se 38. minutu kada je Vučić uposlio Conraada koji se oslobodio Kajevića, a zatim snažnim udarcem sa dvadesetak metara postigao svoj 14. gol u šampionatu.

Plavi su duplirali prednost u 61. minutu. Krstović je povukao kontru, zatim pronašao Živkovića koji je sjajno uposlio Strikovića, a mladi reprezentativac Crne Gore rutinski zatrezao mrežu.

Samo tri minuta kasnije, nekadašnji igrač naše ekipe Marko Ćetković, smanjuje prednost na 1:2.

U 72. minutu Dušan Vuković nakon lijepog driblinga šutira lijevom nogom pored gola iz izgledne pozicije.

Domaći dolaze do izjednačenja u 78. minutu. Božanović je ubacio oštru loptu sa desne strane koja je pogodila Erakovića, dobila čudnu putanju i završila iza leđa našeg kapitena.

Upravo je Eraković u 89. minutu nakon dodavanja Grivića bio u prilici da postigne gol, ali je Popović dobro reagovao.

U poslednjem minutu regularng dijela utakmice, rezervista Fatos Bećiraj donosi Mornaru potpuni preokret i postavlja konačnih 3:2.

Naredno, 22. kolo Meridianbet 1. CFL zakazano je za utorak. Plavi će na stadionu kraj Bistrice dočekati Iskru od 14h.