1.7.2021. 11:55
Poraz od Kolubare pred povratak u Nikšić

Naša ekipa je, i pored velike inicijative tokom cijelog meča, poražena od Kolubare minimalnim rezultatom 1:0 na poslednjoj pripremnoj utakmici na Zlatiboru. Jedini gol na meču postigao je Đenić u 31. minutu.

FK Kolubara - FK Sutjeska 1:0 (1:0)

Prijateljska utakmica

Tereni Švajcarija, Zlatibor

0:1 Đenić 31'

FK Sutjeska: Giljen (od 68. Ličina), Grivić (od 46. Vlahović), Mitrović (od 46. Bubanja), Augusto (od 74  Dubljević), Matanović (od 68. Raičević), Eraković (od 74. Pajović), Drinčić (od 80. Bojović), Marušić (od 46. Vučić), Vuković M (od 46. Nikač), Marković (od 68. Osmajić), Stijepović (od 58. Janjić)

Već u 5. minutu lijepa akcija Matanovića i Marušića po lijevoj strani, Matanović je odlično centrirao, ali su Marković i Vuković kasnili.

Grivić je u 11. minutu pokušao da uposli Marušića, lopta mu se vratila, zatim je  šutirao sa nešto više od šesnaest metara, golman krajnjim naporom odbio u korner.

U 16. minutu dobar udarac Grivića iz slobodnog udarca sa dvadeset pet metara po zemlji, golman kratko kratko odbio, Marušić iz teške pozicije pogodio spoljni dio mreže.

U 23. minutu centaršut našeg desnog beka nakon kombinacije sa Vukovićem - Marković i Marušić nijesu stigli na vrijeme.

Minut kasnije, Augusto šalje dugu loptu na lijevu stranu za Markovića koji je pokušao da se oslobodi čuvara, ali nije uspio.

U 28. minutu Matanović šalje loptu za Markovića, Božo se odlično zagradio i dao za Aleksu koji je izdriblao nekolika igrača, promijenio stranu do Vukovića, on lijepu akciju završio udaracam, ali golman Kokubare siguran.

Igrao se 31. minut kada Kolubara iz prvog opasnijeg napada dolazi do prednosti, Đenić je nakon centaršuta sa lijeve strane poslao loptu iza leđa Giljena.

U 39. minutu dobra akcija Stijepovića, Matanovića i Erakovića, na kraju je Vuković malo zakasnio na pas Erakovića.

Plavi su u 45. minutu imali priliku da dođu do izjednačenja. Eraković je pokušao nakon greške defanzivaca Kolubare, u nastavku lopta došla do Vukovića koji je bio jedan na jedan sa čuvarom, ali nije uspio da iskoristi prednost.

Augusto je u 63. minutu dobro prošao kroz sredinu i pokušao da uposli Markovića, lopta mu se vratila, ali je malo nedostajalo da prvi dođe do nje.

Dobra akcija Kolubare u 70. minutu, nakon centaršuta sa desne strane na drugu stativu, Ličina je fenomenalno odbranio udarac.

Dubljević u 77. minutu prolazi 4-5 igrača i ostavlja povratnu loptu, ali se Janjić i Raičević nijesu baš najbolje snašli.

Poslednju priliku da dođu do izjednačenja, Plavi su imali u 86. minutu kada je Bojović centrirao sa desne strane, ali su Nikač i Raičević bili kratki.

Nakon deset dana provedenih na Zlatiboru, Plavi će u Nikšić odraditi završni dio priprema za duel 1. kola kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija protiv gruzijske Gagre 8. juna od 20:30 na DG Areni u Podgorici.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska