27.7.2022. 21:15
Poraz od Klaksvika u revanšu i kraj evropskog puta

Nakon prvog susreta bez golova na DG areni, Plavi su u revanšu na Farskim Ostrvima poraženi od Klaksvika minimalnim rezultatom 1:0.

Putnika u naredno kolo kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija riješio je Kletskard u 66. minutu.

Od toga trenutka, naši momci su preuzeli terensku inicijativu i imali dosta prilika da izbore produžetke (najbolju u sudijskoj nadoknadi kada je Vuk Striković pogodio okvir gola), ali je rezultat nažalost ostao nepromijenjen.

KÍ Klaksvik - FK Sutjeska 1:0 (0:0)

Uefa Europa Conference League

Second QR , 2nd leg

Vid Djúpumýru, Klaksvik

1:0 Klettskard 66'

KÍ Klaksvik: Rosenørn - Da Silva, Brinck (od 87. Danielsen), Mikkelsen, Ar. Frederiksberg (od 78. R. Joensen), Andreasen J (C), Klettskard, Bjartaliđ, O. Faerø (od 76. Pavlović), Vatnsdal, Kronberg (od 78. Holvad)

Rezerve: Túri, Lytvny, Pavlović, R. Joensen, Danielsen, Andreasen D, Petersen, Šabala, Holvad

FK Sutjeska: Giljen (C) - Grivić (od 84. Vlahović), Rudović, Krstović, Conraad (od 76. Striković), Matanović (od 84. Tučević), Eraković, Drinčić, Vuković, Stijepović, Nenov (od 46. Babić)

Rezerve: Ličina, Pajović, Striković, Tučević, Vlahović, Đinović, Milić, Đurković, Bojović, Kalezić, Babić, Dubljević

Domaći su bolje otvorili utakmicu i diktirali tempo tokom cijelog prvog poluvremena, ali nisu stvorili puno velikih prilika za gol - najbolju je propustio Mikelsen u 10. minuta kada je iz izgledne pozicije šutirao preko gola.

Naši momci su prvi put zaprijetili tek u 39. minutu. Nenov je izveo korner sa desne strane, lopta se odbila do Konrada koji šutira sa nešto više od deset metara, ali samo do bloka.

Na početku drugog poluvremena Babić je ušao na teren umjesto Nenova, samim tim je promijenjena i formacija, pa smo tako uspjeli da uspostavimo ravnotežu u polju.

Stijepović je u 54. minutu dobro šutirao sa nešto više od dvadeset metara, ali preko gola.

Ključni detalj dvomeča koji je trajao 180 minuta, dogodio se u 66. minutu revanša na Farskim Ostrvima.

Frederiksberg je izveo slobodan udarac sa desne strane, a Kletskard se najbolje snašao u našem kaznenom prostoru i glavom ili leđima ispostaviće se, obezbijedio svojoj ekipi prolaz u 3. kolo kvalifikacija najmlađeg evropskog takmičenja.

Od trenutka kada smo primili gol, naši momci su preuzeli terensku inicijativu i pokazali da u najmanju ruku mogu biti konkurentan rival Klaksviku.

U 71. minutu je Konrad lijepo uposlio Vukovića, ali je golman domaćih uspio da stigne prije njega u poslednjem trenutku.

Tri minuta nakon toga, Stijepović je sa lijeve strane ubacio oštru loptu, Grivić nije uspio da je zahvati.

Već u narednom napadu, centaršut Matanovića i udarac Rudovića glavom preko gola.

Najbolju od svih prilika, Plavi su propustili u prvom minutu sudijske nadoknade - duga lopta za Strikovića koji je pobjegao defanzivcima Klaksvika, šutirao iz prve i pogodio prečku.

Večerašnjim porazom naša ekipa je završila evropsku aventuru i okrenuće se obavezma u domaćem šampionatu. U 2. kolu Meridianbet 1. CFL u nedjelju dočekujemo ekipu Jezera na stadionu kraj Bistrice.