6.4.2023. 0:21

Plavi su na otvaranju poslednjeg kruga šampionata poraženi kraj Bistrice od Jedinstva rezultatom 4:3.

Za našu ekipu golove su postigli Conraad (28', 76') i Fahd - T (90+4'), dok je za Jedinstvo dvostruki strijelac bio Korać (18', 74'), a po jednom su se u listu strijelac upisali Muzurović u 14. i Hajrović u 81. minutu.

3:4 Fahd-T 90+4'

SUTJESKA: Giljen (C) (G), Matanović (od 70' Marković) Nikolić Ј., Vučić, Strikovć (od 70' Vuković), Conraad, Babić, Krstović, Eraković, Živković (od 46' Sahli), Grivić (od 81' Fahd-T).
Rezerve: Ličina (G), Marković, Sahli, Fahd-T, Đinović, Stijepović, Pajović, Đurković, Vuković.

JEDINSTVO FRANCA: Joksimović (G), Blagojević (od 12' Kovačević), Muzurović, Krnić, Đorđеvić (od 81' Mrđа), Vlaović (od 63' Kolić), Hajrović (od 81' Cvijović), Korać, Dacić, Krulanović, Šćepanović.
Rezerve: Rosandić (G), Šekularac, Mrđa,  Bojić, Kovačević, Kolić, Cvijović, Mušović.

Naši fudbaleri su u uvodnim minutima stvorili dvije izgledne situacije, a nekoliko minuta kasnije Plavi su opet imali priliku kada je Striković poslao dug pas ka Conraadu, ali gostujući igrač u poslednjem trenutku reaguje ispred najboljeg strijelca crnogorskog šampionata.

Bez obzira na ofanzivu naših fudbalera, Jedinstvo prvo stiže do prednosti. U 14. minutu dosuđen je slobodan udarac za bjelopolsku ekipu. Nakon centaršuta najviši u skoku je bio Muzurović i udarcem glavom donio prednost svojoj ekipi. Četiri minuta kasnije usledio je kontranapad Jedinstva koji je Korać krunisao pogotkom i duplirao prednost gostiju.

Gol gostiju bio je konstantno pod "opsadom", a rezultat nije odslikavao realno stanje snaga na terenu. Ipak, trud naših momaka se isplatio kada je u 28. minutu Babić poslao dug pas ka Tyronu Conradu, a Holanđanin uspio da se upiše u strijelce i smanji prednost na 1:2.

Na početku drugog dijela igre gledali smo konstantne napade naših fudbalera. Najbolje situacije za pogodak su imali Sahli u 54. minutu, kada je udarcem glavom promašio prazan gol sa manje od pet metara, a u 62. minutu Striković sa ivice peterca ne koristi stopostotnu priliku.

Na isteku 72. minuta došli su na naplatu svi promašaji Plavih. Vuković, koji je meč počeo sa klupe, nepropisno reaguje nad protivničkim igračem u kaznenom prostoru, a sudija Vujisić pokazuje na bijelu tačku. Ulogu izvođača preuzima Korać koji se drugi put na utakmici upisuje u strijelce. Samo četiri minuta kasnije Sahli iz slobodnog udarca šalje loptu u kazneni prostor, Tyrone Conraad koristi nesporazum golmana Joksimovića i odbrane i smanjuje na 2:3.

U 81. minutu vidjeli smo sličnu situaciju kao kod drugog gola ekipe iz Bijelog Polja. Jedinstvo je opet postiglo gol iz kontranapada, a u glavnoj ulozi je bio Hajrović koji gasi sve nade naših momak. Ipak, nismo odustajali do samog kraja i poslednjem minutu sudijske nadoknade Mohamed Fahd-T pogotkom ublažava poraz i postavlja konačan rezultat 3:4.

U narednom kolu nas očekuje susret sa ekipom Jezera, na Gradskom stadionu u Beranama. Utakmica je zakazana za nedjelju, sa početkom u 15h.

Autor: Dragoslav Bajović / FK Sutjeska