26.6.2020. 10:15
Poraz od Iskre u Danilovgradu

Plavi su u 30. kolu Telekom 1. CFL poraženi od Iskre minimalnim rezultatom 1:0. Jedini gol na meču je postigao Ivan Vuković u 70. minutu.

FK Iskra - FK Sutjeska 1:0 (0:0)

Stadion braće Velašević, Danilovgrad

Sudija: Miraš Cerović (Podgorica)

Iskra: Blažić, Kato, Kumburović, Malešević, Šahman, Vukotić (od 68. Rogošić), Yamamoto (od 61. Camaj), Drinčić l (C), I. Vuković (od 84. Milić), Petrović (od 84. Đurišić), Boričić
Rezerve: Spasojević, Camaj, Đurišić, Obradović, Lakić, Rogošić, Milić, Tadić, Mandić

Sutjeska: Ličina, Grivić, Janković, Nikolić (od 72. Marković), Ćetković, Šofranac, Bulatović, Osmajić, Bubanja (od 80. Dubljević), Vučić (od 80. Vlaisavljević), Cicmil (od 46. Nedić)
Rezerve: Giljen, Janjić, Nedić, Eraković, Dubljević, Bojović, Marković, D. Vuković, Vlaisavljević

Prva interesantna dešavanja na stadionu braće Velašević viđena su u 9. minutu. Vuković je izveo korner sa desne strane i pronašao Kumburovića koji je šutirao pored gola.

Naša ekipa je prvi put zaprijetila u 11. minutu. Ćetković je izveo prekid sa lijeve strane, ubacio oštru loptu koja na putu do gola nije nikog zakačila i tako zamalo prevarila Blažića, ali je on bio dobro postavljen i sigurno je reagovao.

Još jedan dobar prekid za našu ekipu viđen je u 21. minutu. Vučić je dobro izveo slobodan udarac sa desne i pronašao Grivića koji je šutirao glavom preko gola.

U 24. minutu Plavi su imali najbolju priliku da dođu do prednosti u prvom poluvremenu. Nakon osvojene lopte na sredini terena Janković je dobro povukao kontranapad, odigrao za Ćetkovića koji je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je golman Blažić dobro reagovao.

U 34. minutu sporna situacija. Ćetković je prošao po desnoj strani, uputio oštar centaršut, a japanski internacionalac Kohei Kato je u namjeri da blokira Ćetkovića igrao rukom. Ipak, sudija Miraš Cerović i njegov pomoćnik Srđan Jovanović dosudili su korner za domaćina.

U 35. minutu je Vučić oprobao svoj, inače jako dobar udarac. Odlično je šutirao lijevom nogom sa dvadesetak metara, ali je iskusni golman domaćih još jednom dobro reagovao i loptu koja je išla pod prečku poslao u korner.

Osmajić je već u drugom minutu nastavka meča odlično probio po desnoj strani, ušao u kazneni prostor domaćih i šutirao, ali je njegov udarac izblokiran.

U 70. minutu Iskra dolazi do prednosti. Kato je na brzinu izveo slobodan udarac sa sredine terena, dugom loptom prebacio našu defanzivnu liniju i pronašao Vukovića koji se dobro izborio za poziciju, prihvatio loptu i volej udarcem postigao gol za 1:0.

Plavi su do kraja meča pokušavali da dođu do izjednačenja, imali posjed lopte i terensku inicijativu, ali bez većih prilika za gol.

Jedina situacija vrijedna pomena je viđena u 75. minutu kada je pokušao rezervirsta Marković sa dvadesetak metara, ali njegov udarac nije bio dovoljno jak.

U narednom kolu, naša ekipa će dočekati Rudar. Taj meč je zakazan za utorak.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska