25.11.2020. 15:38
Poraz od Dečića u četvrtfinalu Kupa

Naša ekipa je poražena od Dečića u susretu četvrtfinala Kupa Crne Gore i tako završila nastup u ovom takmičenju. Jedini gol na meču je postigao Adrijan Rudović u 77. minutu.

FK Dečić - FK Sutjeska  1:0 (0:0)

Četvrtfinale Kupa Crne Gore

Tuško polje, Tuzi

Sudija: Nikola Dabanović

1:0 Rudović 77'

FK Dečić: Ljuljanović, Rudović, Vulaj (od 87. Ujkaj), Marković, Božanović, Camaj (od 75. Pepić), Gjolaj (od 72. Pešukić), Lulgjuraj, Rolović (od 72. Mijušković), Dresaj (C), Banović

Rezerve: Velimirović, Adžović, Pepić, Ujkaj, Prenkočević, Krkanović, Pešukić, Mijušković, Toure

FK Sutjeska: Giljen (C), Grivić, Janković (od 65. Bubanja), Ćetković (od 79. Vuković M), Eraković, Vlahović, Šofranac, Dubljević (od 65. Pajović), Osmajić, Marković (od 79. Marković), Cicmil

Rezerve: Ličina, Janjić, Pajović, Mitrović, Adrović, Bubanja, Marušić, Vuković M, Stijepović

Prvih 10 minuta se igralo između dva šesnaesterca, jako agresivno i bez prilika za gol.

U 13. minutu Ćetković je poslao dobru loptu u prostor za Markovića, ali je golman Ljuljanović pravovremeno napustio gol liniju i stigao na loptu malo prije našeg napadača.

Lulgjuraj je u 28. minutu šutirao sa nekih dvadesetak metara, ali je dobro postavljeni Cicmil izblokirao njegov udarac.

U 31. minutu je Grivić sa desne strane ubacio loptu za Osmajića, koji je nakon duela sa jednim igračem domaćih ostao na travi i tražio penal, ali je sudija Dabanović odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi.

U 38. minutu Grivić je osvojio loptu na sredini terena, proslijedio je dalje za Markovića koji je sa desne strane pronašao Osmajića, ali on nije uspio da zahvati loptu.

Igrao se 44. minut kada je naša ekipa imala najbolju priliku u prvom poluvremenu. Dubljević je poslao sjajnu loptu u prostor za Osmajića koji je bio brži od defanzivaca Dečića, izašao sam ispred Ljuljanovića, ali nije baš najbolje šutirao iz dobre pozicije za gol.

Na startu drugog poluvremena veliki pritisak naše ekipe, ali bez konkretnih prilika za gol.

Marković je na isteku 52. minuta oprobao udarac iskosa sa lijeve strane, ali  je Ljuljanović bio dobro postavljen i bez većih problema odbranio.

U 67. minutu još jedna prilika za Osmajića. Ovaj put ga je pronašao Ćetković nakon prekida sa desne strane, ali je naš krilni napadač šutirao desnom nogom preko gola iz srca šesnaesterca.

Dečić dolazi do prednosti u 77. minutu. Vulaj je sa lijeve strane ubacio loptu u prostor za defanzivca Rudovića koji se ubacio, prošao pored Giljena i postigao gol za 1:0.

U 85. minutu Eraković je oboren u šesnaestercu domaćih, ali po mišljenju Dabanovića ni ovaj put nije bilo elemenata za najstrožiju kaznu.

Naši igrači su do poslednjeg zvižduka pokušavali da dođu do izjednačenja, ali im to nije pošlo za rukom, pa je tako Dečić obezbijedio plasman u polufinale Kupa Crne Gore.

U nedjelju nas očekuje još jedan susret sa ekipom Dečića koju ćemo dočekati na svom terenu u okviru 15. kola Telekom 1. CFL.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska