20.4.2022. 23:40
Poraz od Budućnosti u prvom polufinalnom susretu

Naša ekipa je poražena od Budućnosti 3:0 u prvoj utakmici polufinala Kupa Crne Gore.

Domaći su na poluvremenu imali dva gola prednosti - pogodili su Đukanović u 39. i Terzić u 44. minutu , da bi u nastavku meča rezervista Mijović postavio konačan rezultat.

FK Budućnost - FK Sutjeska 3:0 (2:0)

Kup Crne Gore, 1/2 F

Gradski stadion, Podgorica

FK Budućnost: Dragojević - Ražnatović, Mirković, Ivanović, Petrović (od 87. Milošević), Raičković (od 87. Đuričković), Raspopović, Ćuković, Terzić (C) (od 77. Janković), Adžić, Đukanović (od 58. Mijović)

Rezerve: Pavličić, Babić, Mijović, Janković, Đuričković, Vlahović, Novović, Dakić, Milošević

FK Sutjeska: Ličina (C) - Janjić, Drešković (od 71. Stijepović), C. Augusto, Nikač (od 71. Marković), Eraković (od 18. Z. Alharaish) (od 54. Dubljević), Vlahović (od 71. Mitrović), Drinčić, Bubanja, Vučić, Knežević

Rezerve: Giljen, Grivić, Pajović, Mitrović, Dubljević, Marković, Vuković, Stijepović, Z. Alharaish

Prvi dio prvog poluvremena protekao je u izjednačenoj igri, možda je čak naša ekipa imala bolje prilike u tom dijelu meča.

Knežević je u 8. minutu nakon prodora po desnoj strani uposlio Nikača koji je šutirao iz povoljne pozicije, ali dobro postavljeni Ćuković blokira njegov udarac.

Pet minuta kasnije još jedna dobra akcija naših igrača. Knežević je ovaj put uposlio Bubanju koji je šutirao iz teške pozicije i pogodio mjesto gdje se spajaju prečka i stativa - na kraju gol aut.

Domaći su prvi put zaprijetili preko raspoloženog Đukanovića, zatim su dobre prilike propustili i Petrović i Ivanović.

Budućnost dolazi do prednosti u 39. minutu kada je Đukanović na asistenciju Petrovića poslao loptu iza leđa našeg kapitena Ličine.

U 44. minutu domaći dupliraju prednost lijepim golom Terzića sa dvadesetak metara.

Bubanja je u sudijskoj nadoknadi imao priliku da smanji prednost Budućnosti pred odlazak na odmor, ali je još jednom pogodio okvir gola.

Plavi u drugom poluvremenu nisu imali velikih prilika za gol, domaći su kontrolisali dešavanja na terenu i preko rezerviste Mijovića u 67. minutu došli do ubjedljive pobjede rezultatom 3:0 u prvom meču polufinala Kupa Crne Gore.

Revanš je zakazan za 4. maj u Nikšiću, a Plavi se za vikend vraćaju obavezama u Telekom 1. CFL - u nedjelju nas očekuje susret sa Rudarom na stadionu kraj Bistrice, sa početkom u 15h.

Autor: Vasilije Lalović