5.5.2022. 3:50
Poraz od Budućnosti i u revanšu polufinala Kupa

Plavi nisu uspjeli da naprave čudo i nadoknade zaostatak od tri gola iz prvog meča - Budućnost je slavila i u revanšu rezultatom 2:1 i izborila plasman u finale Kupa Crne Gore.

Naši momci su odlično otvorili meču i poveli golom Kneževića već u 8. minutu nakon asistencije Augusta. Ipak, Budućnost dolazi do izjednačenja preko Đukanovića u 31. minutu, da bi u 51. minutu Raičković sigurno izveo udarac sa bijele tačke i otklonio sve dileme oko plasmana u finale.

FK Sutjeska - FK Budućnost 1:2 (1:1)

Kup Crne Gore, 1/2 F

Stadion kraj Bistrice, Nikšić

1:0 Knežević (as C. Augusto) 8'
1:1 Đukanović 31'
1:2 Raičković (P) 49'

FK Sutjeska: Ličina - Janjić, Drešković, Mitrović (od 80. Grivić), C. Augusto, Matanović, Drinčić (od 62. Nikač), Bubanja, Marković (C) (od 75. Vuković), Vučić (od 46. Stijepović), Knežević (od 75. Zoćević)

Rezerve: Giljen, Grivić, Pajović, Nikač, Zoćević, Dubljević, Vuković, Stijepović, Jovović

FK Budućnost: Dragojević - Raspopović, Ćuković, Adžić, Ražnatović, Mirković (od 70. Janković), Raičković (od 90+1' Đuričković), Terzić, Đukanović (od 70. Mijović), Petrović (od 78. Milošević), Ivanović (od 78. Novović)

Rezerve: Pavličić, Vlahović, Babić, Dakić, Novović, Đuričković, Janković, Mijović, Milošević

Naši momci su dobro otvorili utakmicu i već u 4. minutu Knežević je imao dobru priliku nakon dodavanja Mitrovića, ali je Dragojević dobro intervenisao. U nastavku akcije, Matanović šutira preko gola.

Plavi dolaze do prednosti u 8. minutu - fenomenalna duga lopta Augusta za Kneževića koji je izbjegao ofsajd zamku, "iz primanja" prebacio Dragojevića, pa zatresao praznu mrežu Budućnosti.

Budućnost je prvu priliku imala na isteku 14. minuta, ali je Ličina u dva navrata fenomenalno zaustavio udarce Petrovića i Đukanovića.

U 30. minutu Vučić šalje loptu u prostor za Kneževića koji je šutirao ali nije baš najbilje zahvatio loptu, Ražnatović otklonio opasnost.

Gosti iz Podgorice dolaze do izjednačenja u 31. minutu -  Ivanović je uposlio Đukanovića koji se oslobodio Mitrovića, a zatim odličnim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio dalji ugao.

U finišu prvog poluvremena imali smo dvije prilike da vratimo prednost pred odlazak na petnaestominutni odmor. Prvo je Marković dobro šutirao iz slobodnog udarca, zatim i Augusto sa nekih desetak metara, ali je Dragojević oba puta odlično intervenisao.

Početkom drugog dijela, u 49. minutu Đukanović je nakon duela sa Dreškovićem ostao na zemlji, a sudija Vođević pokazao, možda i prestrogo, na bijelu tačku.

Raičković je sigurno izveo penal, donio preokret svojoj ekipi i otklonio sve dileme oko putnika u finale.

Nakon drugog gola Budućnosti, opao je ritam utakmice, nije bilo previše uzbuđenja ni na jednoj strani.

Kada je riječ o napadima naše ekipe, bilježimo dva pokušaja Grivića sa distance u 83. i 84. minutu, ali promjene rezultata nije bilo.

Nakon večerašnjeg meča, našu ekipu do kraja sezone očekuju još četiri utakmice u okviru Telekom 1. CFL. Naredna je zakazana za nedjelju kada na stadionu kraj Bistrice dočekujemo Dečić.

Autor: Vasilije Lalović