3.8.2021. 9:04
"Poker" protiv Zete za prvo mjesto na tabeli

Sigurna igra i ubjedljiva pobjeda naše ekipe u susretu 2. kola Telekom 1. CFL - Plavi su golovima Nikača, dvostrukog strijelca Markovića i Matanovića savladali Zetu rezultatom 0:4 i osamili se na čelu tabele. Dvostruki asistent je bio Marko Vuković, dok je jednu asistenciju upisao Aleksa Marušić.

Igrači koji nisu imali veću minutažu u evropskim mečevima večaras su dobili priliku, dokazali svoj kvalitet i potvrdili da imamo izuzetno širok roster.

0:4 Marković (as Vuković M) 81'

FK Zeta: Boljević (GK), Krstović Sr (C), Đurović, Tuzović, Đukić (od 67. Popović), Pupović (od 46. Goranović), Nakazawa (od 63. Škrijelj), Horike (od 46. Đinović), Vukčević (od 57. Ceklić), Shimokawa, Kukuličić

Rezerve: Terzić (GK), Ceklić, Đinović, Goranović, Radusinović, Popović, Krstović St, Škrijelj, Radović

FK Sutjeska: Giljen (GK)(C) - Drešković, C.Augusto (od 64. Pajović), Nikač, Marušić (od 69 Bubanja), Vlahović (od 69. Matanović), Drinčić, Zoćević (od 69. Vuković M), Vuković D, Vučić, Raičević (od 55. Marković)

Rezerve: Ličina (GK), Janjić, Grivić, Pajović, Matanović, Bubanja, Vuković M, Marković, Stijepović

Jedina dva pokušaja vrijedna pomena kada je ekipa Zete u pitanju viđena su na samom startu meča - prvo je Vukčević propustio sjajnu priliku kada je u 2. minutu nakon kornera šutirao glavom pored gola, da bi u narednom napadu Giljen bez većih problema odbranio udarac Krstovića sa distance.

Od tog trenutka, naša ekipa je imala posjed lopte i terensku inicijativu, ali bez većih prilika sve do 33. minuta kada smo došli do prednosti.

Marušić je sa lijeve strane ubacio loptu, udarac Vučića izblokiran, zatim je šutirao i Raičević, golman Boljević odbio samo do Nikača koji sprovodi loptu u mrežu za 0:1.

Do kraja prvog dijela meča imali smo još jednu priliku da dupliramo prednost, Drinčić je nakon kornera šutirao glavom pored gola.

Plavi su u nastavku meča pojačali ritam, stvorili veliki broj šansi i došli do pobjede koja je mogla da bude još ubjedljivija.

U 51. minutu odličan prodor mladog Dušana Vukovića, zatim lopta u prostor za Marušića koji je izašao sam ispred Boljevića, ali šutirao pored gola.

Nakon velike greške Vukčevića u 55. minutu, Plavi dupliraju prednost - Marušić je nesebično uposlio Markovića koji je svoj prvi kontakt sa loptom pretvorio u gol.

Mogao je Marković u kratkom vremenskom intervalu postići i drugi gol, ali u 60. minutu nakon njegovog udarca lopta pogođa stativu.

Grčevito se branila ekipa Zete, igralo se samo na njihovoj polovini, redom su pokušavali Augusto, Marušić, Dušan i Marko Vuković, zatim i Nikač, ali promjene rezultata nije bilo sve do 75. minuta.

Marković je ubacio loptu, Marko Vuković sa druge stative odigrao povratni pas za Matanovića koji je postigao svoj "prvijenac" u dresu Plavih i otklonio sve dileme oko pobjednika, ako ih je uopšte bilo.

U 81. minutu fenomenalna akcija naše ekipe koju su krunisali Marko Vuković svojom drugom asistencijom i Božo Marković svojim drugim golom na večerašnjem meču, za konačnih 0:4.

U narednom kolu, naša ekipa će na svom terenu dočekati Jezero.

Autor: Vasilije Lalović