13.4.2019. 18:06
Poker plavih za trijumf nad Lovćenom

Plavi su opravdali ulogu favorita protiv Lovćena u utakmici 29. kola Prve Telekom lige i ekipu sa Cetinja savladali sa ubjedljivih 4:0

FK Sutjeska - FK Lovćen 3:0 (1:0)
Stadion: Kraj Bistrice
Gledalaca: 500

Sudija: Miloš Savović
Pomoćnici: Nikola Radulović i Dejan Živković

6’ - 1:0 Božo Marković
51’ - 2:0 Božo Marković (as Vlaisavljević)
71’ - 3:0 Stefan Cicmil (as Ćetković)
87’ - 4:0 Bojan Božović

FK Sutjeska: Giljen (C), Ciger, Vučić Ma, Cicmil, Bulatović, Bubanja, Janković, Alharaish, Ćetković, Vlaisavljević i Marković.
Igrali su još Božović, Marušić i Osmajić.

FK Lovćen: Perović, Radunović, Igumanović, Pejović, Rajović, Draganić, Kaluđerović, Čavor, Marković, Camaj i Vujović.
Igrali su još Petričević, Đurović i Pejaković.

Tim Nikole Rakojevića u potpunosti je nadigrao rivala i zasluženo slavio u današnjem meču i na taj način uspio da zadrži prednost nad najbližim pratiocem na tabeli, ekipom Budućnosti.

Potpunu inicijativu na terenu "plavi" su krunisali već u 6. minutu. Marko Ćetković je nakon akcije Alharaiša i Cigera gađao i pogodio stativu, da bi na odbijenu loptu odlično reagovao Božo Marković i tako postigao svoj osmi pogodak u sezoni.

U nastavku igre domaći tim je konstantno napadao i stvorio nekoliko izglednih prilika, ali lopta nije htjela u gol, pa je prvi dio igre završen rezultatom 1:0.

Nije se ni u drugom dijelu igre mnogo čekalo na gol. U 51. minutu po lijevoj strani je prošao Miljan Vlaisavljević i uputio centaršut, a na pravom mjestu se našao Marković i pogodio drugi put na meču za svoj deveti gol u sezoni.

Nakon drugog gola bilo je jasno da bodovi ostaju u Nikšiću, ali se igrači u plavo-bijelim dresovima nijesu tu zaustavili, pa je u 71. minutu na 3:0 povisio Stefan Cicmil svojim trećim golom u sezoni nakon centaršuta Ćetkovića, a konačnih 4:0 postavio je tri minuta prije isteka regularnog toka Bojan Božović.

U ostalim susretima 29. kola postignuti su sljedeći rezultati Mornar - Budućnost 0:1, Grbalj - Petrovac 2:0, Zeta - Rudar 2:1 i OFK Titograd - Iskra 1:2.

Plavi imaju 60 bodova, pet više od Budućnosti, prvog pratioca na tabeli, protiv koga ih u četvrtak očekuje prva utakmica polufinala crnogorskog Kupa u Podgorici od 18 časova.

Naredni meč u Telekom 1. CFL plavi igraju u nedjelju 21. aprila u Petrovcu protiv istoimenog kluba. Početak je zakazan za 16:30 časova.