27.4.2019. 18:28
“Poker” plavih za plus sedam!

Plavi su savladali pljevaljski Rudar sa ubjedljivih 4:0 u utakmici 31. kola Prve Telekom lige i tako iskoristili kiks Budućnosti protiv Lovćena, pa aktuelni šampion sada ima sedam bodova prednosti u odnosu na najvećeg rivala i najbližeg pratioca na tabeli.

FK Sutjeska FK Rudar 4:0 (3:0)
Stadion: Kraj Bistrice
Gledalaca: 700

Sudija: Radoje Pajović
Pomoćnici: Danijel Dević i Srđan Jovanović

FK Sutjeska: Ličina, Ciger, Bulatović, Cicmil, Nedić, Bubanja, Janković, Alharaish, Ćetković, Vučić Ma i Marković (C)
Igrali su još Osmajić, Marušić i Božović.

FK Rudar: Popović, Mecinovik, Tomašević, Golubović (C), Kartal, Vukovoć, Zečević, Simović, Nyavedji, Marković i Đalović
Igrali su još Racković, Ražnatović i Tahirović.

15’ - 1:0 Marko Ćetković
21’ - 2:0 Nemanja Nedić (as Zakaria Alharaish)
26’ - 3:0 Marko Vučić (as Zakaria Alharaish)
52’ - 4:0 Marko Vučić (as Božo Marković)

Ekipa Nikole Rakojevića rano je namjestila nišanske sprave u današnjem meču, pa je u prvom dijelu prvog poluvremena, za svega 11 minuta viđena prava goleada kraj Bistrice.

Prvo je u 15. minutu mrežu gostiju načeo Marko Ćetković za 1:0, da bi nakon šest minuta igre Nemanja Nedić povisio na 2:0.

"Plavi" se nijesu zaustavljali, pa je pobjednik praktično bio poznat već u 26. minutu, kada je konačan rezultat prvog poluvremena postavio Marko Vučić, koji je pogodio za 3:0.

Gdje je stao u prvom dijelu igre, Vučić je nastavio u drugom, pa je u 52. minutu novim svojim golom povisio na 4:0, i postavio konačan rezultat i utakmice.

Plavi su nakon mečeva 31. kola zadržali prednost u odnosu na prvog pratioca i sada imaju 66 bodova, sedam više od prvog pratioca - podgoričke Budućnosti, dok je na trećem mjestu ekipa Zete sa takođe sedam bodova manje od Podgoričana, i četrnaest manje od naše ekipe.

Plavi su u izvanrednoj partiji mogli postići još golova protiv nedoraslog protivnika iz Pljevalja, a uz odličnu partiju kompletne ekipe i dvostrukog strijelca Marka Vučića, moramo pomenuti i reprezentativca Libije Zakariu Alharaisha koji je upisao tri asistencije.

Našu ekipu u srijedu od 16:30 časova na našem stadionu očekuje revanš meč polufinala Kupa Crne Gore protiv Budućnosti.

Naredni meč u Telekom 1. CFL plavi igraju u subotu 4. maja od 17 časova, kada će na naša ekipa gostovati Iskri u Danilovgradu.

U ostalim susretima 31. kola koji su odigrani danas postignuti su sljedeći rezultati:

Zeta - OFK Titograd 1:1
Grbalj - Iskra 2:1
Lovćen - Budućnost 1:1
Mornar - Petrovac 1:5