13.11.2022. 7:12
"Poker" Plavih protiv Rudara

Plavi u dobrom raspoloženju odlaze na reprezentativnu pauzu - naša ekipa je u susretu 16. kola Meridianbet 1.CFL na stadionu kraj Bistrice savladala Rudar sa ubjedljivih 4:0.

Utakmicu je obilježio holandski internacionalac Tyrone Conraad koji je postigao dva gola i upisao dvije asistencije.

U listu strijelaca su se upisali još Eraković i Matanović.

4:0 Conraad (as Knežević) 64'

FK Sutjeska: Giljen (C) - Grivić (od 69. Vlahović), Krstović, Conraad, Matanović (od 75. Tučević), Eraković (od 69. Sahli), Drinčić, Vuković (od 46. Pajović), Stijepović, Babić (od 69. Đinović), Knežević

Rezerve: Ličina, Žižić, Pajović, Tučević, Vlahović, Đinović, Kalezić, Sahli, Fahd-T

FK Rudar: Muminović - Vujisić (od 53. Kasalica), Janjić, Bakrač, Pejović, Šahman, Boričić, Talović (C) (od 88. Golubović), Bojović, Gašević, Živković (od 64. Harada)

Rezerve: Vojinović, Burzanović, Rovčanin, Bulatović, Harada, Golubović, Čepić, Kasalica, Krstonijević

Prvu pravu priliku na meču, naši momci su imali već u 6. minutu i iskoristili je da dođu do prednosti.

Konrad nakon driblinga po desnoj strani odlično pronalazi Erakovića koji sa druge stative šalje loptu u mrežu.

U 23. minutu Plavi dupliraju prednost. Stijepović uz lijevu aut liniju odigrava do Konrada, a naš napadač prvo lijepo prolazi pored Vujisića, pa zatim rutinski matira Muminovića.

Knezević u 36. minutu nakon uigrane akcije iz kornera pogađa prečku.

Gostujući igrači su u prvom poluvremenu pokušavali nakon prekida i udarcima sa velike udaljenosti, ali nije bilo previše posla za našeg kapitena Giljena.

U nastavku meča prva prilika za Drinčića posle udarca iz ugla u 51. minutu - Muminović  odlično brani udarac našeg defanzivca.

Matanović  u narednom napadu šutira sa dvadesetak metara, lopta završava  malo pored gola.

Upravo Matanović pet minuta kasnije riješava sve dileme oko pobjednika. Ponovo udarac sa dvadesetak metara, lopta je pogodila igrača u bloku i prevarila golmana Rudara.

Konačnih 4:0 postavili smo u 64. minutu. Krstović je poslao odličnu loptu u prostor za Kneževića kroz sredinu, a on u nastavku nesebično asistirao do Konrada koji postiže osmi gol u šampionatu i izbija na prvo mjesto liste strijelaca.

Do kraja susreta, Tučević je imao dvije izgledne prilike da se upiše u listu strijelaca, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Takmičenje u prvenstvu se nastavlja za dvije sedmice, kada nas očekuje još jedan meč na domaćem terenu. Protivnik je ekipa Petrovca.