19.5.2021. 22:35
"Poker" golova na DG Areni za potvrdu drugog mjesta

Plavi su u pretposlednjem, 35. kolu Telekom 1. CFL ubjedljivo savladali ekipu Podgorice rezultatom 0:4. Dvostruki strijelac za našu ekipu bio je Milutin Osmajić u 10. i 28. minutu, a trijumf naše ekipe su u nastavku meča potvrdili Marušić u 57. i Janjić u 59. minutu.

Pobjedom na večerašnjem susretu, Plavi su osigurali drugo mjesto na tabeli bez obzira na ishod meča poslednjeg kola.

Telekom 1. CFL R35/36

FK Podgorica - FK Sutjeska 0:4 (0:2)

0:1 Osmajić (as Bulatović) 10'
0:2 Osmajić (as Grivić) 28'
0:3 Marušić (P) 57'
0:4 Janjić (as Marušić) 59'

FK Podgorica: Nikić - Vuković (od 64. Vujović), Đajić (C) (od 64. Sekulić), Muharemović (od 71. Vukčević), Čavor, Sentoku (od 46. Suzuki), Vukčević, Bajović, Krivokapić (od 64. Marjanović), Ukšanović, Božović

Rezerve: Ivezić, Vuković, Sekulić, Živković, Marjanvić, Kaluđerović, Vukčević, Suzuki

FK Sutjeska: Ličina - Janjić, Grivić (od 79. Vlahović), C.Augusto, Eraković, Šofranac (od 73. Bojović), Bulatović (C), Dubljević B (od 73. Pajović), Osmajić (od 64. Stijepović), Bubanja, Marušić (od 79. Vuković M)

Rezerve: Dubljević R, Pajović, Ćetković, Vlahović, Bojović, Vuković M, Stijepović, Raičević, Cicmil

Plavi su prvi put zaprijetili na isteku 8. minuta kada je Grivić uputio centaršut sa desne strane, Eraković odigrao povratni pas za Dubljevića koji šutira preko gola sa dvadesetak metara.

Naša ekipa dolazi do prednosti u 10. minutu. Bulatović je sjajno iznio loptu po lijevoj strani, uputio fenomenalan centaršut i pronašao Osmajića koji je izvanredno reagovao i glavom zatresao mrežu Podgorice.

Domaći su prvi put pokušali u 12. minutu, lopta je nakon udarca Muharemovića sa distance završila visoko preko gola.

U 21. minutu Krivokapić nije uspio da stigne i zahvati koptu nakon centaršuta Sentokua iz slobodnog udarca.

Grivić je u 25. minutu uputio dobar centaršut sa desne strane, kapiten domaćih Đajić u poslednjem trenutku reagovao ispred Osmajića.

Plavi su u 28. minutu duplirali prednost. Grivić je uputio centaršut sa desne strane, usamljeni Osmajić glavom postigao svoj drugi gol na današnjem meču, 12. u sezoni.

U 33. minutu još jednom agilni Grivić sjajno ubaca loptu sa desne strane, malo je nedostajalo da se mladi Janjić upiše u listu strijelaca.

Dva minuta nakon toga, još jednu priliku kreiraju naši bekovi. Bulatović je centrirao sa lijeve strane, Osmajić glavom nije najbolje zahvatio loptu, zatim pokušao i nogom, ali je Nikić otklonio opasnost.

Sentoku je u 40. minutu šutirao iz slobodnog udarca sa oko dvadeset pet metara, lopta završila visoko preko gola.

U nadoknadi prvog poluvremena Osmajić propušta veliku priliku da postigne het trik, nije najbolje zahvatio loptu koju mu je još jednom "servirao" Grivić.

Najbolju i jedinu pravu priliku na današnjem meču, Podgorica je imala u 56. minutu. Muharemović je oduzeo loptu Augustu na sredini terena, zatim nakon duplog pasa sa Krivokapićem izašao ispred Ličine i šutirao, ali naš golman odlično zaustavlja njegov udarac.

U narednom napadu, na drugoj strani, Grivić je uspio da izbori jedanaesterac.

Udarac sa bijele tačke sigurno izvodi Aleksa Marušić.

Dva minuta nakon toga, Plavi postižu četvrti gol. Osmajić je sa sredine terena poslao loptu za Marušića koji se odlično ubacio, ušao u kazneni prostor domaćih i nesebično odigrao pas za Janjića kojem nije bilo teško da postigne gol.

Marušić se u 69. minutu odlično izborio za poziciju na lijevoj strani terena, ubacio loptu za Dubljevića koji se nije baš najbolje snašao u završnici i šutirao pored gola.

U 77. minutu dobar pokušaj Erakovića sa distance, lopta je od bloka završila u korner.

Na isteku 82. minuta Eraković je uposlio mladog Bojovića koji je šutirao, ali je njegov udarac izblokiran

Pajović je u 86. minutu oboren u šesnaestercu domaće ekipe, sudija Ćupić odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi.

Plavi će u poslednjem kolu na svom terenu dočekati ekipu Titograda. Taj meč je na programu u utorak, 25. maja od 20 časova.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska