4.3.2023. 22:08
Podjela bodova Pod Goricom

Remi protiv Budućnosti u najvećem derbiju crnogorskog fudbala - naša ekipa je zadržala prvo mjesto na tabeli sa dva boda prednosti i utakmicom više u odnosu na najvećeg rivala.

Do prednosti smo došli preko Vuka Strikovića u 19. minutu koji je nakon asistencije Matanovića postigao peti gol na četiri utakmice u nastavku šampionata.

Početkom drugog poluvremena, u 48. minutu, Vladan Adžić, nakon kornera, glavom postiže gol za konačnih 1:1.

Naši momci su remizirali sa ekipom Budućnosti 1:1 u derbiju crnogorskog šampionata.

Budućnost - Sutjeska 1:1 (0:1)

Meridianbet 1. CFL 23/36

Stadion pod Goricom, Podgorica

0:1 Striković 20' (as. Matanović)
1:1 Adžić Vl. 49'

Sutjeska: Giljen (C), Grivić, Krstović, Conraad (od 88' Vučić), Matanović, Striković (od 74' Vuković), Eraković (od 61' Tučević - od 74' J. Nikolić), Babić, Bilali, Stijepović, Živković (od 61' Sahli)

Rezerve: Ličina, Đinović, Marković, J. Nikolić, Pajović, Sahli, Tučević, Vučić, Vuković

Budućnost: Dragojević (C), Vl. Adžić, Va. Adžić (od 72' Pavlovski), Dakić, Đuričković, Grbić (od 72' Perišić), Grbić , Ignjatović, Knežević (od 81' Lucero), Ražnatović, Sekulić (od 61' Petrović), Terzić (od 81' Mirković).

Rezerve: Pavličić, Perišić, Pavlovski, Lucero, Novović, Mirković, Petrović, Sekulović, Tomašević.

Već u prvom minutu igre Grbić iskosa sa lijeve strane prijeti, ipak lopta završava pored gola Budućnosti. Potom Krstović pokušava iz velike daljine, međutim golman Dragojević hvata loptu. Budućnost takođe stvara izglednu priliku u ranoj fazi meča kada je Grbić na asistenciju Vasilija Adžića poslao loptu za malo iznad prečke.

U 5. minutu Conraad dobija loptu na ivici šesnaesaterca, maestralnim driblingom se oslobađa golmana Dragojevića, ali u poslednjem trenutku ispred njega reaguje Dakić. Nedugo nakon toga prijete i Podgoričani kombinovanjem u kaznenom prostoru naših, na kraju lopta završava u rukama Giljena. Prvih desetak minuta meča gledali smo zaista dinamičnu utakmicu.

Vodeći gol za Plave postiže Vuk Striković u 20. minutu. Matanović je prvo presjekao dodavanje igrača Budućnosti na sredini terena i uposlio Strikovića, a mladi crnogorski reprezentativac se oslobodio Dakića i potom zatresao mrežu za slavlje naših momaka. Striković je postigao peti gol na četiri meča u nastavku šampionata i pokazao da je povreda prošlost.

Budućnost je uglavnom napadima po lijevoj strani pokušavaja da dođe do izjednačenja. U toku je bio 28. minut igre kada se Vasilije Adžić našao u dobroj situaciji za šut, na kraju Giljen zaustavlja njegov udarac. Igrao se 37. minut, a Živković je brzim trkom prošao Terzića i Ignjatovića, dva puta "zalomio" Dakića i šutirao ka golu Dragojevića. Ipak, rezultat na semaforu se nije mijenjao. Četiri minuta kasnije, vidjeli smo vanserijsku odbranu našeg kapitena Giljena nakon pokušaja Sekulića.

Prvo poluvrijeme je prošlo u dominaciji crnogorskog šampiona i može se reći da je vođstvo moglo biti ubjedljivije.

U uvodnim minutima drugog poluvremena Budućnost stiže do izjednačenja. Nakon šestog kornera u meču, a prvog u drugom poluvremenu, Vladan Adžić na asistenciju svog prezimenjaka, Vasilija postiže pogodak, za ispostaviće se, konačnih 1:1.

Ovaj gol je mogao da najavi "otvoreno" drugo poluvrijeme. Međutim, nakon pogotka Adžića, kao da su obje ekipe bile u nekoj vrsti grča i viđena je velika borba na sredini terena.

Ipak, ne možemo da ne pohvalimo napore naših momaka da ponovo dođu u vođstvo. Problem za naš tim se pojavio i kada je Eraković zbog povrede morao da napusti igru u 61. minutu. Njega je zamijenio Ilija Tučević. Razlog više za glavobolju imao je Nenad Brnović kada se samo trinaest minuta kasnije povrijedio i Tučević, pa je umjesto njega u igru ušao Jovan Nikolić.

Perišić je u 73. minutu primio loptu ispred Babića, šutirao, ali je Giljen odbranio. Dva minuta kasnije, Sahli je uposlio Nikolića, sve je ličilo na dobru akciju, ali je našim momcima nedostajalo sreće u ovoj situaciji.

Pet minuta prije isteka regularnog toka Sahli je zatresao mrežu Budućnosti, ali je francuski fudbaler bio u nedozvoljenoj poziciji nakon dodavanja Vukovića. Poslednju priliku za Plave imao je Matanović u 88. minutu kada je pokušao iz velike udaljenosti, ali će ovaj udarac ostati samo u okviru prilike.

Rezultat na kraju crnogorskog derbija je 1:1. Možda su Plavi mogli i do pobjede, pogotovo ako se uzmu u obzir prilike iz prvog poluvremena, ipak za brigu ostaju povrede Erakovića i Tučevića.

Sljedeći meč "Plavi" igraju sa Dečićem, za četiri dana u Nikšiću.