5.4.2022. 12:38
Pobjede kadeta, pionira i pjetlića - omladinci poraženi

Proteklog vikenda je četiri od pet mlađih selekcija odigralo utakmice u svojim takmičenjima i svi su bili na gostujućem terenu.

Kadeti su nakon trijumfa protiv Mornara  upisali i drugu pobjedu u nizu - savladali su Iskru rezultatom 2:1. Pioniri su bez većih problema slavili protiv Polet Starsa sa 3:0, dok su pjetlići bili bolji od Titograda, rezultatom 2:1. Poraz su pretrpjeli samo omladicni od Koma, rezultatom 6:3.

Mlađi pioniri su trebali da gostuju ekipi Gorštaka, ali je taj meč odložen zbog snijega.

REZULTATI:

Omladinci
02.04.2022.
Stadion FK Kom, Podgorica

KOM 6:3 SUTJESKA

Omladinci su poraženi od Koma na gostujućem terenu rezultatom 6:3, u utakmici 5. kola A grupe omladinske lige. Golove za našu ekipi postigli su Jovan Milić u 53. , Danijel Nikolić u 63. i Momčilo Grbović u drugom minutu sudijske nadoknade.

Meč sa Komom smo igrali u sastavu: Peković (od 38. Adžić) - Papović, Đurković (C) (od 76. Popović), Grbović, Milić, Žižić (od 38. H. Alharaish), Kecojević, Bojović, Roganović (od 34. Vujačić V), Vujačić Č (od 34. Vuković), Nikolić

U 6. kolu omladinci se sastaju sa Petrovcem, na stadionu pod Malim brdom.

Kadeti
02.04.2022.
Stadion braće Velašević, Danilovgrad

ISKRA 1:2  SUTJESKA

Nakon trijumfa protiv Mornara u prethodnom kolu, kadeti su savladali Iskru u gostima, rezultatom 2:1.

Naši momci su došli do prednosti golom Pavla Pićurića u 25. minutu. Iskra je uspjela da izjednači preko Vladimira Kostića u 53. , ali je Danilo Ćetković pogotkom u 79. minutu donio nova tri boda našoj ekipi.

Kadeti su igrali u sastavu: Lažetić - Abazović, Eraković (od 46. Rudović) (od 90+3' Jovanović), Vukićević, Milinković (od 60. Dubljević), Radojević (C), Ćetković (od 90+3' Žižić), Damjanović, Pićurić (od 81. Vučić), Ćalasan, Adžić (od 90+3' Pejović)

U 6. kolu, kadeti će gostovati ekipi Zete.

Pioniri
02.04.2022.
Stadion FK Polet Stars, Nikšić

POLET STARS 0:3 SUTJESKA

Pioniri su u intervalu od tri minuta (od 13. do 15.) postigli sva tri gola i na taj način riješili sve dileme oko pobjednika u malom gradskom derbiju protiv Polet Starsa.

Mrežu domaćih je prvi pogodio Matija Nikčević, najbolji strijelac lige. Kapiten Petar Jauković je duplirao prednost, da bi konačnih 0:3 već u 15. minutu postavio Todor Miljanić.

Meč su počeli: Žugić - Lažetić, Caković, Perović, Lukovac, Musić, Žujović, Kecojević, Miljanić, Jauković (C), Nikčević M

U nastavku su igrali još: Glomazić, Nikčević V, Sekulović, Rakočević, Barović, Tijanić

U 20. kolu, pioniri će se na domaćem terenu sastati sa ekipom Dečića.

Pjetlići
03.04.2022.
Trening kamp OFK Titograd, Podgorica

OFK TITOGRAD 1:2 SUTJESKA

Naši najmlađi dječaci, pjetlići, pružili su sjajno izdanje i savladali ekipu OFK Titograda na gostujućem terenu 1:2. Golove za našu ekipu postigli su Jovan Vujović u 30. minutu iz slobodog udarca i Matija Zeković tri minuta kasnije kada je  nakon prekida sa lijeve strane glavom zatresao mrežu domaćih.

Meč su počeli: Janković - Pavićević (C), Rondović, Vujović, Nikolić D, Kadić, Ašanin, Gojković M, Zečević, Cerović, Đukić

U nastavku su igrali još: Dragićević, Raičević, Nikolić D, Kovačević, Nikolić P, Đukanović

Pjetlići će u narednom kolu dočekati ekipu Spuža.

Autor: Vasilije Lalović