8.12.2021. 21:54
Pobjeda za kraj jeseni - na pauzu sa plus devet

Plavi su u velikom stilu završili prvi dio šampionata i na pravi način proslavili jesenju titulu koju su ovjerili u prethodnim utakmicama.

Danas su naši momci u nastavku slomili otpor Podgorice i došli do ubjedljive pobjede rezultatom 3:0. Do prednosti smo došli golom Markovića u 70. minutu, da bi trijumf potvrdio Nikač sa dva pogotka u 75. i 77. minutu.

Jesen smo završili sa 41 osvojenim bodom, 9 više od prvog pratioca, ekipe Budućnosti.

FK Sutjeska - FK Podgorica 3:0 (0:0)

Telekom 1.CFL R19/36

Gradski stadion, Nikšić

1:0 Marković 70'
2:0 Nikač (as Janjić) 75'
3:0 Nikač (as C. Augusto) 77'

FK Sutjeska: Ličina - Janjić (od 82. Pajović), Drešković, Matanović (od 55. C. Augusto), Eraković, Vlahović, Drinčić, Bubanja, Marković (C) (od 82. Marušić), Stijepović, Jovović (od 82. Zoćević)

Rezerve: Giljen, Pajović, C. Augusto, Nikač, Marušić, Zoćević, Vuković M, Vuković D, Vučić

FK Podgorica: Ivezić - Ukšanović, Vukčević, Đajić (C), Muharemović, Adrović (od 74. Krivokapić), Maraš (od 82. Aničić), Bulatović (od 85. Lukovac), Popović (od 85. Kovačević), Vuković (od 82. Radusinović), Bajović

Rezerve: Krivokapić Andrej (GK), Aničić, Krivokapić Andrija, Radusinović, Lukovac, Kovačević

Od samog početka veliki pritisak naše ekipe - za prvih petnaest minuta smo stvorili četiri sjajne šanse i postigli dva gola koja su poništena jer se Marković nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

Prvi put smo ozbiljno zaprijetili u 9. minutu. Matanović je sa sredine terena poslao loptu na stranu za Janjića, on se fenomenalno oslobodio čuvara i šutirao,  Ivezić bio na visini zadatka.

U narednom napadu Marković udarcem glavom trese mrežu, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Na isketu 10. minutu Jovović odličnom loptom "spaja" Janjića sa golom, ali Ivezić izlazi kao pobjednik u duelu jedan na jedan.

U 13. minutu Matanović šalje loptu preko odbrane gostiju za Markovića koji je još jednom zatresao mrežu, ali opet bio u nedozvoljenoj poziciji

Isti igrači su kombinovali i dva minuta kasnije - ovaj put nakon duplog pasa Matanović šutira pored gola sa sedam, osam metara.

Uslijedio je period od dvadesetak minuta bez konkretnih dešavanja na terenu, ali smo u završnici prvog poluvremena propustili još jednu veliku priliku da dođemo do prednosti pred odlazak na odmor.

Igrao se 38. minut kada je Bubanja poslao odličnu loptu u prostor za Janjića koji još jednom izlazi sam ispred Ivezića, ali golman gostiju brani udarac svog saigrača iz mlade reprezentacije.

Prvi ozbiljniji pokšuaj Posgorice u 54. minutu. Popović je centrirao iz kornera, Đajić glavom šutirao pored gola.

U 62. minutu nismo iskoristili ni treću situaciju "jedan na jedan". Jovović je poslao loptu u prostor za Markovića, koji izlazi ispred Ivezića i šutira pored gola.

Gosti su još jednom zaprijetili u 66. minutu kada je Muharemović ubacio loptu sa lijeve strane, Maraš sutirao, ali Ličina sigurno intervenisao.

Ključni detalj na meču dogodio se u 68. minutu kada je u igru ušao Darko Nikač, koji je u velikoj mjeri zaslužan što je naša ekipa došla do tri boda na današnjem meču.

U 70. minutu dolazimo do prednosti. Augusto je uputio centaršut, Nikač šutirao glavom, Ivezić odbranio uz pomoć prečke, a Marković bio na pravom mjestu i poslao loptu u mrežu.

U 75. minutu Janjić je osvojio loptu na tridesetak metara od našeg gola, fenomenalno povukao, oslobodio se nekolika igrača, zatim uposlio Nikača koji je rutinski savladao Ivezića za 2:0.

Tačku na meč stavljamo u 77. minutu. Augusto je sa naše polovine poslao dugu loptu, Nikač iskoristio ne baš najbolju reakciju defanzivaca gostiju i postigao drugi gol u intervalu od dva minuta.

U 89. minutu smo imali šansu da postignemo i četvrti gol, ali Pajović, pa zatim i Zoćević, nisu uspjeli da nađu put do mreže.

Nakon 19. odigranih kola slijedi pauza u okviru Telekom 1. CFL, a našu ekipu na proljeće očekuje borba za duplu krunu, jer smo prethodno obezbijedili plasman u polufinale Kupa Crne Gore.

Autor: Vasilije Lalović