9.8.2021. 0:22
Pobjeda u sjenci teške povrede Grivića

Plavi su savladali ekipu Jezera rezultatom 2:0 i upisali treću pobjedu u nizu bez primljenog gola, ali je večerašnji trijumf ostao u sijenci teške povrede, preloma noge Dragana Grivića.

Naime, u 36. minutu Jovićević je startovao oštro i neoprezno, pa je desni bek Plavih i reprezentacije Crne Gore morao napustiti igru.

FK Sutjeska - FK Jezero 2:0 (1:0)

Telekom 1.CFL R03/36

Gradski stadion, Nikšić

1:0 Grivić (as C.Augusto) 18'
2:0 Raičević (as Vuković M) 76'

FK Sutjeska: Giljen (C) - Janjić (od 74. Raičević), Grivić (od 45. Pajović), Drešković, C.Augusto (od 64. Eraković), Matanović (od 74. Vuković D), Drinčić, Bubanja, Vuković M, Marković, Stijepović

Rezerve: Ličina, Pajović, Nikač, Marušić, Eraković, Zoćević, Vuković D, Vučić, Raičević

FK Jezero: Asanović (C) - Jovićević, Dedić, Đurković, Mendy (od 46. Đurđević), Adžović, Vlaisavljević (od 73. Radenović S), Vuković, Lambulić (od 45. Račić), Hot (od 57. Mujeci), Radenović Va

Rezerve: Kastratović, Radenović S, Redžepagić, Kontić, Mujeci, Đurđević, Račić, Radenović Ve, Bošković

Sve je počelo onako kako se i očekivalo - naša ekipa je uspostavila terensku inicijativu, gosti su se organizovano branili i odolijevali sve do 18. minuta.

Tada je Augusto poslao fenomenalnu loptu preko odbrane gostiju, Grivić se odlično ubacio i u stilu vrsnih napadača realizovao priliku koja mu se ukazala.

U 36. minutu momenat koji je obilježio večerašnji susret - Jovićević je neoprezno faulirao Grivića, zaradio direktan crveni karton, a naš igrač težak prelom potkoljenice.

Od tog trenutka se nikom više nije niti igrao, niti gledao fudbal na stadionu kraj Bistrice. Uslijedio je desetominutni prekid, Grivić je na nosilima iznijet sa terena, bilo je i čarki između članova dva tima, ali sve to pada u drugi plan...

U drugom poluvremenu se nije puno toga promijenilo. Igralo se samo da bi se meč završio, sve misli su bile usmjerene samo ka "Gricku".

Naši momci su uz brojčanu prednost kontrolisali dešavanja na terenu, igrači Jezera nijednom nisu ozbiljnije ugrozili gol kapitena Giljena

Konačan rezultat i tačku na meč sa Jezerom, Plavi stavljaju pogotkom u 77. minutu nakon kontra napada.

Marko Vuković je odlično istrčao, odigrao dupli pas sa mladim prezimenjakom Dušanom, zatim uposlio Raičevića koji nakon tri minuta provedena na terenu šalje loptu iza leđa Asanovića za 2:0.

U narednom kolu nas očekuje gostovanje ekipi Rudara. Meč pod Golubinjom je zakazan za subotu.

Autor: Vasilije Lalović