19.1.2022. 15:21
Pobjeda u prvoj pripremnoj utakmici

Plavi su odigrali prvu utakmicu u 2022. godini i savladali Bokelj minimalnim rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je Darko Nikač u 71. minutu, na asistenciju Nikole Janjića.

FK Sutjeska - FK Bokelj 1:0 (0:0)

Prijateljska utakmica

1:0 Nikač (as Janjić) 71'

FK Sutjeska: Giljen (C) - Drešković, Mitrović, Eraković, Zoćević, Marković, Vuković D, Vučić Mi, Vučić Ma, Raičević, Jovović

Igrali su još: Ličina, Janjić, Pajović, Matanović, Nikač, Vlahović, Drinčić, Dubljević, Vuković M, Stijepović, Alharaish

FK Bokelj: Aković - Obradović, Vučinić, Đorđević, Batuta, Kotorac, Braunović, Macanović, Popović, Panich, Škrelja

Igrali su još: Radević, Radulović, Gopčević, Adamović, Braletić, Čavor, Čađenović, Kalezić, Sklender, Kovačević, Katelan, Vukčević, Jeknić

Naši momci su prvi put zaprijetili u 12. minutu, kada je Jovović šutirao pored gola sa dvadesetak metara.

Gosti su uzvratili pet minuta kasnije, udarac Đorđevića je takođe završio pored gola.

Najbolju priliku u prvom dijelu meča propustili smo u 22. minutu - Raičević je nakon centaršuta Miloša Vučića šutirao preko gola sa nekih desetak metara.

U drugom poluvremenu, naš šef stručnog štaba, Milija Savović, na teren je izveo jedanaest novih igrača. Priliku su dobili: Ličina, Janjić, Pajović, Matanović, Nikač, Vlahović, Drinčić, Dubljević, Vuković M, Stijepović i Alharaish.

Sjajna akcija cijele ekipe u 49. minutu koju nismo uspjeli da krunišemo golom, Janjić je u završnici izblokiran.

Sredinom drugog dijela, gosti su za dva minuta imali dvije vrlo dobre prilike - prvo je Drinčić izvanredno izblokirao udarac Čavora u 62. minutu, da bi minut kasnije Gopčević šutirao glavom preko gola sa pet metara.

Trenutak odluke dogodio se u 71. minutu. Matanović je poslao dugu loptu preko odbrane gostiju, Janjić se odlično ubacio i asistirao za Nikača koji se dobro snašao i zatresao mrežu protivnika.

U 79. minutu smo imali priliku da dođemo do ubjedljivije pobjede, ali je Stijepović nakon centaršuta popularnog "Zika" šutirao preko gola iz izgledne pozicije.

Nakon današnje utakmice, ekipu sjutra očekuje dan odmora, dok je za petak zakazan odlazak u Ulcinj na desetodnevne pripreme.

Do kraja priprema, Plavi će odigrati još šest utakmica, imena svih rivala još uvijek nisu poznata.

Autor: Vasilije Lalović