26.10.2022. 23:58
Pobjeda protiv Rudara za polufinale Kupa - prvijenac Žižića

Plavi su savladali Rudar pod Golubinjom 2:0 i na taj način izborili plasman u polufinale Kupa Crne Gore.

Naša ekipa je došla do prednosti preko Konrada u 5. minutu koji je pogodio sa bijele tačke i postigao gol na trećoj utakmicu u nizu.

Tačku na meč stavio je mladi Lazar Žižić u trećem minutu sudijske nadoknade, svojim prvim golom u dresu Plavih.

Rudar - Sutjeska 0:2 (0:1)

Kup Crne Gore 1/4F

Stadion pod Golubinjom, Pljevlja

0:1 Conraad (P) 5'
0:2 Žižić (as Vuković) 90+3'

FK Rudar: Muminović - Boričić, Peličić, Šahman, Nikolić (od 19. Bojović), Zečević (C) (Golubović), Gašević, Pejović, Bakrač, Živković, Janjić

Rezerve: Vojinović, Kasalica, Vujisić, Bojović, Čepić, Golubović, Burzanović, Krstonijević, Harada

FK Sutjeska: Ličina (C) - Pajović (od Vuković), Krstović, Conraad (od 69. Knežević), Matanović (od 84. Kalezić), Eraković (od 69. Žižić), Vlahović, Drinčić, Đinović (od 60. Vuković), Stijepović, Babić

Rezerve: Giljen, Žižić, Grivić, Tučević, Milić, Đurković, Vuković, Kalezić, Knežević

Dobro su naši momci otvorili meč i u ranoj fazi susreta uspjeli da dođu do prednosti.

Igrao se 4. minut kada je Stjepović odlično uposlio Konrada, koji je izborio penal u duelu sa golmanom domaćih, Muminovićem.

Upravo je holandski internacionalac uzeo loptu i sigurno izveo udarac sa bijele tačke za svoj sedmi gol u sezoni.

Igrači Rudara su prvi put zaprijetili u 32. minutu, kada je Živković sa distance šutirao preko gola.

Dva minuta kasnije, Pejović se odlično izborio za loptu, a zatim uposlio Zečevića - kapiten domaćih iz izgledne pozicije šutira preko gola.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Konrad odlično šutira sa dvadesetak metara, a Muminović uz dosta napora odbija loptu u korner.

Prvu priliku u nastavku imali su domaći igrači. Živković je pokušao petom u 51. minutu, ali je naš kapiten na današnjem meču, Suad Ličina, sigurno intervenisao.

Eraković je u 66. minutu nakon lijepe kombinacije sa Vukovićem izašao ispred Muminovića i šutirao, ali je golman Rudara uspio da sačuva svoju mrežu.

Nakon toga Rudar prijeti u dva navrata. Prvo je Ličina u 72. minutu zaustavio udarac Zečevića, da bi deset minuta kasnije Šahman šutirao glavom pored gola.

U završnici meča dosta prilika za našu ekipu nakon kontranapada. Tučević je u 85. minutu šutirao preko gola.

Samo minut kasnije Knežević nakon odličnog trka šutira iskosa sa lijeve strane, Muminović još jednom na visini zadatka.

I na kraju, u trećem minutu sudijske nadoknade Vuković nakon kontre pronalazi mladog Lazara Žižića koji u maniru iskusnih napadača postiže svoj prvi gol u dresu Plavih i ovjerava plasman u polufinale.

Plavi će se za trofej Kupa Crne Gore boriti na proljeće sa Dečićem, Arsenalom i Iskrom, a već u nedjelju na stadionu kraj Bistrice dočekujemo Budućnost u derbiju 14. kola Meridanbet 1.CFL.