7.3.2020. 18:31
Pobjeda protiv Podgorice za povratak na pobjednički kolosjek

Naša ekipa je zabilježila pobjedu u 23. kolu Telekom 1. CFL protiv ekipe Podgorice rezultatom 1:0. Jedini gol na meču je postigao Stefan Nikolić u 14. minutu meča.

FK Sutjeska - FK Podgorica 1:0 (1:0)

Gradski stadion, Nikšić

Sudija: Radoje Pajović

FK Sutjeska: Giljen (C), Grivić, Nedić, Nikolić (od 83' Dubljević), Ćetković, Eraković, Bulatović, Osmajić (od 73' Ciger) , Bubanja, Marušić (od 90' Janjić), Vučić
Rezerve: Ličina, Janjić, Ciger, Dubljević, Bojović, Cicmil, Vuković

FK Podgorica: Agović (C) , Nikolić, Pajović, Đajić, Vučićević (od 67' Vujović), Božanović, Maraš (od 77' Kordić), Šćekić, Gazivoda (od 56' Sekulić), Vujnović, Suzuki
Rezerve: Perović, Bulatović, Kordić, Sekulić, Marjanović, Tripković, Vujović

Prvu veliki priliku za gol na ovom meču imala je gostujuća ekipa u 14. minutu. Vujnović je dobio loptu u prostor i izašao sam ispred Giljena, ali je njegov udarac završio pored gola.

Već u narednom napadu je uslijedila kazna. Defanzivac gostiju Đajić je pogriješio, a Nikolić je znalački to iskoristio i udarcem desnom nogom u kontra ugao savladao Agovića.

U 24. minutu nakon prodora po desnoj strani Osmajić dobro centrira i pronalazi Nikolića koji se odlično kretao i šutirao glavom sa nekih pet metara, ali je Agović sjajno reagovao i  odbranio njegov udarac.

U završnici prvog poluvremena Plavi su imali veliku priliku da uvećaju prednost. Ćetković je poslao loptu u prostor za Osmajića koji je izašao sam ispred golmana gostiju, pokušao da ga lobuje, ali je Agović još jednom dobro reagovao.

U nastavku meča Plavi kreću ofanzivno na gol Podgorice sa namjerom da postignu drugi gol i tako olakšaju sebi posao do kraja meča.

Velika prilika viđena je u 51. minutu. Nakon kornera sa desne strane Marušić je bio najviši u šesnaestercu gostiju i šutirao glavom, ali je njegov udarac završio malo pored gola.

U 61. minutu Marko Ćetković je imao priliku da poveća prednost, ali je golman gostiju po ko zna koji put na ovom meču bio na visini zadatka i odbranio udarac.

U 77. minutu nakon greške naših defanzivaca Podgorica ima najveću priliku na ovom meču. Lopta je došla do Vujnovića koji je imao prostora da ide ka golu, ali je reagovao brzopleto što je omogućilo Giljenu da odbrani udarac koji nije bio dovoljno jak i precizan.

Ćetković je imao još jednu priliku da stavi tačku na ovaj meč u 81. minutu. Šutirao je lijevom nogom sa ivice šesnaesterca, ali je lopta završila malo pored stative.

Do kraja nije bilo većih prilika za gol, naša ekipa je meč mirno privela kraju.

U ovom susretu se u prvoj postavi našlo osam igrača koji su iz Nikšića, a sa klupe su priliku dobili i omladinci Dubljević i Janjić što je svakako ostavilo pozitivan utisak na sve ljubitelje fudbala u našem gradu.

U narednon kolu nas očekuje gostovanje Komu iz Podgorice, a taj meč je na programu u subotu 14. marta od 15 sati.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska