3.4.2022. 1:43
Pobjeda protiv Mornara na Topolici

Plavi su savladali Mornar na Topolici rezultatom 2:0 u poslednjem meču 27. kola Telekom 1. CFL.

Naši momci su došli do pobjede fenomenalnim golovima Bubanje u 20. i Jovovića u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

FK Mornar - FK Sutjeska 0:2 (0:2)

Telekom 1. CFL R27/36

Stadion Topolica, Bar

0:1 Bubanja (as Matanović) 20'
0:2 Jovović 45+1'

FK Mornar: Baltić - Kaluđerović, Bakić (od 63. Škrijelj), Ćetković (od 77. Cvijović), Sekulović (od 77. Kacić), Pajović (C), Guzina (od 63. Raičević), Rašo, Grbić, Baošić, Seratlić

Rezerve: Vukčević, Stevanović, Kacić, Perišić, Martinović, Cvijović, Škrijelj, Kajević, Raičević

FK Sutjeska: Giljen (C) - Janjić (od 86. Pajović), Drešković, Mitrović, Matanović (od 55. Vuković), Nikač (od 66. C. Augusto), Eraković (od 86. Zoćević), Drinčić, Bubanja, Stijepović, Jovović (od 86. Knežević)

Rezerve: Ličina, Grivić, Pajović, C.Augusto, Zoćević, Marković, Vuković, Vučić, Knežević

Prvu veliku priliku naši momci su imali na isteku 11. minuta - Matanović je fenomenalno prošao po sredini terena i uposlio Nikača koji u situaciji "jedan na jedan" nije uspio da savlada Baltića.

Samo minut kasnije, domaći su zaprijetili preko Ćetkovića, a zatim i Kaluđerovića, ali je naš kapiten Giljen oba udarca odlično zaustavio.

Plavi dolaze do prednosti u 20. minutu - odlična akcija naše ekipe koju je golom krunisao Bubanja, fenomenalnim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Na isteku 32. minuta odličan udarac Mitrovića sa velike distance, lopta je završila malo preko gola.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Jovović duplira prednost i postavlja konačan rezultat maestralnim pogotkom iskosa sa lijeve strane, kada je pogodio gornji, desni ugao gola Baltića.

Domaći su u drugom poluvremenu pokušali da preuzmu inicijativu,  ali ostaje utisak da su naši momci rutinski sačuvali prednost i došli do sigurnog trijumfa.

Ćetković je u 53. minutu odlično šutirao sa oko 15 metara, iskosa sa lijeve strane, ali je Giljen još bolje odbranio.

Dva minuta nakon toga, Ćetković je centrirao iz slobodnog udarca sa lijeve strane, Guzina nije uspio da zahvati loptu iz izgledne pozicije.

U 57. minutu Jovović nakon prodora šalje loptu za Vukovića koji je malo zakasnio da zatrese mrežu Baltića.

Poslednji ozbiljniji pokušaj na meču viđen je u 86. minutu kada je Pajović dobro šutirao sa distance, Giljen još jednom odbranio

Nakon 27 odigranih kola, naša ekipa se nalazi na prvom mjestu sa 59 osvojenih bodova, 11 više od drugoplasirane Budućnosti.

U narednom kolu, očekuje nas još jedna utakmica na gostujućem terenu, protivnik je ekipa Podgorice. Meč na DG areni zakazan je za srijedu.

Autor: Vasilije Lalović