18.7.2021. 22:07
Pobjeda protiv Igala u prijateljskom susretu

Igrači koji nijesu imali veću minutažu u revanš utakmici protiv Gagre, danas su odigrali prijateljsku utakmicu sa Igalom i upisali pobjedu rezultatom 2:0.

Naša ekipa je došla do pobjede golovima Dušana Vukovića u 63. i Marka Vučića u 80. minutu.

FK Sutjeska - FK Igalo 2:0 (0:0)

Prijateljska utakmica

1:0 Vuković D (as Marković) 63'
2:0 Vučić 80'

FK Sutjeska: Ličina, Vučić, Vlahović, Drešković, Mitrović, Pajović, Dubljević, Zoćević, Raičević, Marušić, Marković

Igrali su još: Dubljević R, Đukanović, Radović, Kecojević, Vuković D, Gardašević

FK Igalo: Bjelica, Dabović, Popović,  Ivanović, Maslovar, Dragaš, Cordoba, More, Ilić, Vujičić U, Vujičić A

Prvi pokušaj naše ekipe u 8. minutu - Vučić je centrirao sa lijeve strane, Raičević glavom malo zahvatio loptu, Marušić sa druge stative poslao preko gola.

U 12. minutu Vučić odlično šutira i pogađa stativu iz slobodnog udarca koji je prethodno izborio Dubljević.

Marković je u 15. minutu šutirao preko gola iz slobodnog udarca.

U 17. minutu odlična akcija Pajovića, Markovića i Raičevića koji je je odigrao loptu u prostor za Marušića, a on iz izgledne pozicije šutirao preko gola.

Samo minut kasnije, Mitrović šalje dugu loptu preko odbrane Igala, Aleksa malo kasni da glavom loptu sprovede u gol.

Raičević je u 25. minutu odigrao pas u prostor za Pajovića koji je izašao jedan na jedan sa golmanom gostiju, ali nije uspio da ga savlada.

U 30. minutu Vlahović sa desne strane ponio loptu u sredinu, uposlio Marušića koji se još jednom našao u izglednoj poziciji za gol, ali golman Igala i ovaj put odlično reaguje.

Dubljević u 34. minutu šalje dugu loptu za Markovića na lijevu stranu, Božo je lijepo prihvatio, ušao u šesnaesterac, lažnjakom okrenuo čuvara i neprecizno šutirao.

U 46. minutu Dušan Vuković je dobro prošao po desnoj strani, ubacio oštru loptu, Zoćević ostavio za Aleksu, on dobro gađao unutrašnjom, tik pored stative.

Zoćević je u 51. minutu šutirao sa dvadesetak metara, golman odbio u polje.

U narednom napadu, dobra kontra Igala koja je završena udarcem Lješkovića pored gola.

U 56. minutu još jedna prilika za Lješkovića, ponovo je šutirao pored gola.

Dušan Vuković u 59. minutu izvodi korner sa lijeve strane, igrač Igala kačio loptu koja je pogodila stativu.

Marković je u 61. minutu imao dobru ideju da lobuje golmana gostiju, lopta završila malo preko gola.

Naša ekipa dolazi do prednosti u 63. minutu. Marković je poslao dugu za mladog Dušana Vukovića koji je izbjegao ofsajd, sigurnim udarcem "iz prve" savladao golmana gostiju.

Tačku na današnji susret stavlja Marko Vučić fantastičnim golom iz slobodnog udarca u 80. minutu - šutirao je preko zida, lopta od prečke završila u gol.

Vlahović je u 85. minutu uputio dobar udarac sa dvadeset pet metara, golman Igala odbio loptu u korner.

Plavi su pobjedom na današnjem susretu napravili dobru uvertiru pred dvomeč sa Makabijem iz Tel Aviva u okviru 2. kola kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija.

Prvi meč je zakazan za četvrtak sa početkom u 20:30h na DG Areni, dok je revanš sedam dana kasnije na Bloomfield stadionu u Tel Avivu.

Autor: Vasilije Lalović