13.2.2021. 21:34
Pobjeda protiv GOŠK-a na Ankovićevom memorijalu

Plavi su u današnjem susretu za 3. mjesto savladali domaću ekipu GOŠK-a nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. U regularnom toku meča rezultat je bio 1:1.

GOŠK je došao do prednosti u 57. minutu preko Haračića, a Marušić je golom sa bijele tačke u 88. minutu donio izjednačenje i postavio konačnih 1:1.

31. Ankovićev memorijal

Utakmica za 3. mjesto

NK GOŠK - FK Sutjeska 1:1 (0:0)

4:5 nakon izvođenja jedanaesteraca

1:0 Haračić 57'

1:1 Marušić 88' (P)

NK GOŠK: Mladen, Šantić, Peko, Rizvanović, Tipurić, Glibo, Ramljak, Savić (C), Stanić, Haračić, Hajdarević

Rezerve: Memić, Hasanhodžić, Bošnjak, Kulović, Radić, Jusufbašić, Bešo, Mehić, Ćosić

FK Sutjeska: Ličina (C), Radović, Janjić, Cicmil, Stijepović, Augusto, Pajović, Vuković M, Vuković D, Marušić, Raičević

Rezerve: Giljen, Ćetković, Šofranac, Bulatović, Osmajić, Vlahović, Grivić, Eraković, Dubljević, Kecojević, Milić, Marković

Prva opasnost pred golom domaće ekipe viđena je u 11. minutu kada je Raičević lijepo okrenuo igrača na lijevoj strani i ušao u šesnaesterac, ali je njegov centaršut izblokiran.

GOŠK je prvi put zaprijetio u 19. minutu preko Stanića koji je šutirao sa dvadesetak metara, Ličina je bez problema odbranio taj udarac.

Uslijedio je period borbene igre po teškom terenu i veoma hladnom vremenu, pa ozbiljnijih prilika nije bilo sve do završnice prvog poluvremena.

U 42. minutu je malo nedostajalo da dođemo do prednosti, Raičević je odlično šutriao glavom pored gola nakon centaršuta Marka Vukovića iz kornera.

Domaća ekipa dolazi do prednosti u 57. minutu. Nakon centaršuta sa lijeve strane, Ličina je odbranio udarac Stanića sa pet metara. U nastavku je Haračić natrčao na odbijenu loptu i zatresao mrežu. Pomoćni sudija je signalizirao ofsajd, glavni je uvažio tu odluku, pa je zatim nakon konsultacija ipak priznao gol, i pored očiglednog uticaja igrača GOŠK-a na našeg golmana iz nedozvoljene pozicije.

Pajović je u 68. minutu oprobao udarac, lopta je završila pored gola.

GOŠK je dva puta pokušao preko Kulovića 74. i 76. minutu, ali je naš kapiten na današnjem meču Suad Ličina oba puta iz duela sa napadačem ekipe iz Gabele izašao kao pobjednik.

U 88. minutu naša ekipa dolazi do izjednačenja. Marušić je izborio jedanaesterac, zatim je uzeo loptu i sigurno izveo udarac sa bijele tačke, pa je odluka o pobjedniku ovog susreta donijeta nakon izvođenja penala.

Naši igrači su sigurno izveli sve udarce sa bijele tačke, a redom su bili precizni: Marušić, Raičević, Janjić, Marko Vuković i Augusto, dok je fudbaler GOŠK-a Rizvanović u drugoj seriji pogodio stativu.

Učešće na Ankovićevom memorijalu predstavljalo je generalnu probu za našu ekipu pred nastavak Telekom 1. CFL.

Već na startu drugog dijela očekuje nas Crnogorski derbi Pod Goricom. Taj meč je zakazan za petak 19. februar.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska