25.7.2020. 20:51
Pobjeda Plavih u prvom pripremnom meču

Nakon pauze zbog pojave drugog talasa virusa COVID-19 i prekida takmičenja u 1. CFL, naša ekipa je prethodinih dana počela pripreme za sezonu 2020/2021 u kojoj nas očekuje takmičenje u kvalifikacijama za Ligu Evrope, u domaćem šampionatu i Kupu Crne Gore.

FK Sutjeska - FK Podgorica 2:0 (2:0)

Gradski stadion, Nikšić

FK Sutjeska: Giljen, Grivić, Vučić, Šofranac, Mitrović, Dubljević, Janković, Vuković M, Ćetković, Raičević, Marković
Igrali su još: Ličina, Vlahović, Pajović, Eraković, Bubanja, Marušić, Vuković D, Osmajić

1:0 Vučić (as Grivić) 9'
2:0 Marković (as Vuković M) 15'

Plavi su u prvom pripremnom meču pokazali da su se uželjeli fudbala i savladali Podgoricu rezultatom 2:0. U ovom meču su debitantske nastupe upisali novajlije Raičević i Mitrović.

Prvi pokušaj naše ekipe je viđen u 8. minutu kada je Dubljević šutirao sa nekih 25 metara, ali je golman gostiju odbranio udarac i poslao loptu u korner.

U 9. minutu Plavi dolaze do prednosti. Ćetković je izveo korner sa lijeve strane, Grivić je glavom odigrao povratni pas za Marka Vučića koji je sproveo loptu u desni, donji ugao.

Pet minuta nakon vodećeg gola, Grivić je probio po desnoj strani i ubacio loptu, Ćetković je prihvatio i šutirao sa desetak metara, ali je pogodio nekog od naših igrača.

U 15. minutu dolazimo do prednosti 2:0. Vuković je po desnoj strani predriblao igrača Podgorice i zavrnuo desnom, spoljnom na drugu stavivu, gdje je pronašao Markovića koji se "poklonio" i postigao gol.

U 35. minutu prvu priliku u našem dresu je imao novajlija Raičević koji je nakon centaršuta Jankovića šutirao glavom, ali je golman gostiju uz pomoć svojih defanzivaca lako zaustavio udarac.

U nastavku meča na teren su istrčali  Ličina, Vlahović, Pajović, Eraković, Bubanja, Marušić, Vuković D i Osmajić, dok su od igrača koji su počeli meč u igri ostali Mitrović, Vučić i Vuković M.

Marko Vuković je u 51. minutu centrirao sa desne strane i pronašao Osmajića koji je šutirao desnom nogom, malo pored gola.

U završnici meča smo imali nekolike prilike da dođemo do još ubjedljivije pobjede.

Bubanja je u 80. minutu dao loptu u prostor za Osmajića koji je šutirao, ali je golman odbranio taj udarac.

Nakon toga su Plavi odigrali kratku kombinaciju iz kornera, Marušić je dao loptu za Dušana Vukovića koji je šutirao sa ivice šesnaesterca ali nije najbolje zahvatio loptu.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska