19.1.2020. 11:46
Pobjeda Plavih u prvoj pripremnoj utakmici

Naša ekipa je pobjedom otvorila pripreme za nastavak šampionata i završnicu kupa Crne Gore. U prijateljskom susretu, na gostujućem terenu, savladana je ekipa Dečića iz Tuzi rezultatom 0:2 (0:1). Golove za naš tim su postigli Bojan Božović u 13. i Dragan Grivić u 75. minutu.

FK Dečić Tuzi - FK Sutjeska Nikšić 0:2 (0:1)

Stadion: Tuško Polje, Tuzi
Gledalaca: oko 300

Strijelci: Božović u 13. i Grivić u 75.minutu

FK Dečić: Velimirović, Prenkočević, Dedić, Tući, Lulgjuraj, Mijušković, Al.Adžović (C), Vuljaj, Pepić, Knežević, Drešaj
Igrali su još: Perović, Mihailović, Kačupaj, Ujkaj, Đeljević, Dušaj, Drešević, Ad.Adžović, Algindo, Orahovac, Camaj.

FK Sutjeska: Ličina, Grivić, Bubanja, Janjić, Eraković, B.Dubljević, Marušić, Bojović, Alšarif, Božović, Marković (C)
Igrali su još: R.Dubljević, Šofranac, Vlaisavljević, Janković, Ćetković, Nikolić, Vučić, Alakeli, Kojašević

Plavi su prvo poluvrijeme počeli u kombinovanom sastavu, novoj formaciji 3-5-2 i od samog starta krenuli ofanzivno na gol protivnika.

Prvu šansu imao je Marušić već u 5. minutu, kada je nakon kornera uputio udarac glavom pod prečku, ali je Velimirović odlično reagovao i sačuvao svoju mrežu.

U 13. minutu naši momci dolaze do prednosti. Grivić je sjajnom dugom loptom pronašao Božovića koji se izborio za poziciju, izašao sam ispred Velimirovića, odlično se zagradio i lob udarcem pogodio mrežu domaćih.

Nastavak prvog poluvremena donio je nekoliko prilika za oba tima, ali golova nije bilo.

Uoči početka drugog dijela meča oba trenera su izvršila veliki broj izmjena i dali šansu svim igračima sa klupe.

Na drugi gol se čekalo sve do 75. minuta kada su Ćetković i Kojašević kombinovali nakon kornera, a zatim je „Piksi“ na sebi svojstven način prošao po desnoj strani, uputio centaršut lijevom nogom i pronašao Grivića koji se sjajno ubacio na drugu stativu i proslijedio loptu u gol.

Ekipa Dečića, lider 2. CFL, sa 90 minuta nije uspjela da ozbiljnije ugrozi gol naše ekipe, a Plavi su veći dio susreta imali loptu u svom posjedu, kontrolisali utakmicu i mirno je priveli kraju.