14.8.2019. 9:11
Plavi završili evropsku avanturu

Fudbaleri naše ekipe nijesu uspjeli da se plasiraju u narednu rundu kvalifikacija za Ligu Evrope, nakon što su večeras poraženi u gostima od Linfilda rezultatom 3:2.

Veoma uzbudljiv meč viđen je večeras u Belfastu, gdje je su naši momci smogli snage da dva puta anuliraju prednost domaćih. Iako su više od sat vremena igrali sa igračem manje, u većem dijelu meča Plavi su bili bolji rival, ali je na kraju slavio tim iz Sjeverne Irske i ukupnim rezultatom 5:3 izborio plasman dalje.

Duel na Windsor parku počeo je pravom goleadom. Domaći su poveli već nakon sedam minuta, kada je nakon kornera Milara, mrežu Giljena pogodio Staford. Plavi su poravnali u 15. minutu, loptu je prema golu uputio Bojan Božović nakon centaršuta Kojaševića, a Nedić potvrdio ulazak lopte u mrežu. Ipak, već nakon tri minuta, šampion Sjeverne Irske dolazi do nove prednosti, kada je Grešku Giljena iskoristio Lejveri i postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Od 36. minuta naš šampion je igrao sa igračem manje, pošto je Aleksandar Šofranac za dva minuta dobio dva žuta kartona, i možda prestrogo zaradio isključenje.

Naši momci su u drugom dijelu igre krenuli na sve ili ništa, i sve karte bacili na napad.
Prvu priliku je u 56. minutu imao Nemanja Nedić nakon kornera Damira Kojaševića, ali je Ferguson odlično intervenisao. Božović je imao odličnu priliku u 60. minutu, kada mu je Ciger ostavio izvanrednu povratnu loptu nakon centaršuta Kojaševića, ali golman Linfilda iz tog duela izlazi kao pobjednik.

Samo minut kasnije, večeras najraspoloženiji u nikšićkoj ekipi, Bojan Božović, uspijeva da pogodi mrežu domaćina i nakon centaršuta Kojaševića donese novo poravnanje.

U tom dijelu igre Plavi su bili daleko bolji rival, a gol Linfilda je bio pod konstantnom opsadom.

Ipak, sve nade naše ekipe srušene su u 76. minutu, kada je treći gol za Linfild na ovom meču postigao Klark nakon asistencije Kupera i postavio konačan rezultat utakmice.

Nakon više nego uspješne evropske avanture Plavi se okreću domaćem šampionatu.
Utakmica sa Iskrom, koja je trebala biti odigrana danas, odložena je do prvog slobodnog termina, dok će izabranici Nikole Rakojevića, takmičenje u Telekom 1. CFL nastaviti još jednim gostovanjem, i to ekipi Rudara u Pljevljima. Meč je zakazan za nedjelju 18. avgust u 17 sati.