14.3.2021. 21:26
Plavi vodili protiv Rudara, na kraju bez pobjednika

Nakon deset pobjeda u nizu naše ekipe protiv Rudara na svom terenu, današnji susret je završen rezultatom 1:1. Plavi su došli do prednosti preko mladog Pajovića u 44. minutu, dok je bod svojoj ekipi donio Zakaria pogotkom u 57. minutu meča.

FK Sutjeska - FK Rudar 1:1 (1:0)

Telekom 1. CFL R 25/36
Gradski stadion, Nikšić

1:0 Pajović 44' (as Marković)
1:1 Zakaria 57'

FK Sutjeska: Ličina - Janjić, Grivić, Pajović (od 75. Dubljević), C.Augusto, Ćetković, Šofranac, Bulatović, Osmajić (od 67. Raičević), Marković (C), Mihelič

Rezerve: Giljen, Eraković, Dubljević B, Bojović, Marušić, Vuković M, Stijepović, Raičević, Cicmil

FK Rudar: Baltić - Kašćelan, Merdović, Zečević, Talović, Golubović, Matusi, Vukotić, Pejović (od 30. Kotorac), Zakaria (od 75. Kovačević), Živković (od 90. Tahirović)

Rezerve: Helić, Tahirović, Tomašević, Golubović, Hajrović, Vujović, Kotorac, Kovačević

Plavi su prvi put zaprijetili već u 2. minutu. Mihelič je izveo korner, igrači Rudara su odbili loptu samo do Ćetkovića koji se oslobodio čuvara i šutirao preko gola.

U 9. minutu Zečević šutira sa nekih dvadeset metara, ali je Ličina bio siguran.

Minut kasnije dobra prilika za Rudar - Živković je probio po desnoj strani i šutirao, ali je Ličina uz pomoć Bulatovića odbranio njegov udarac.

U 17. minutu Marković nakon prodora šutira desnom nogom po zemlji, ali lopta završava pored desne stative.

Mihelič je u 21. minutu poslao dugu loptu za Markovića koji je pokušao lijevom nogom iz teške pozicije, ali je Baltić bio siguran.

U 23. minutu Marković je pokušao da lobuje Baltića, ali je golman gostiju sačuvao svoju mrežu.

Grivić je u 24. minutu nakon prodora po desnoj strani oboren u kaznenom prostoru gostujuće ekipe, ali je sudija Šćekić smatrao da nema elemenata za najstrožu kaznu i pokazao da se igra nastavi.

U 32. minutu Mihelič je još jednom dobro uposlio Markovića koji je iz izgledne pozicije šutirao, ali je Baltić ponovo odbranio.

U 36. minutu nakon pasa Grivića za Pajovića, lopta se odbila do Markovića koji je pokušao volej udarcem, ali je njegov šut izblokiran.

Plavi dolaze do prednosti u 44. minutu. MIhelič je uputio centaršut sa desne strane, Marković proslijedio loptu za mladog Pajovića koji je prihvatio i udarcem desnom nogom donio prednost našoj ekipi.

Rudar je došao do izjednačenja u 57. minutu. Merdović je sjajno šutirao sa 25 metara i pogodio stativu, lopta se odbila do Zakarije koji je poslao u nebranjenu mrežu.

Taj gol nije poremetio našu ekipu. Do kraja meča smo diktirali tempo, stvarali šanse koje smo nažalost i promašivali. Gosti su se grčevito branili i uz pomoć raspoloženog golmana Baltića uspjeli da dođu do boda.

U 77. minutu Grivić je oprobao šut sa distance, ali je bio neprecizan.

Ćetković je u 80. minutu centrirao i pronašao Markovića, njegov udarac glavom je odbranio Baltić.

Ćetković je minut kasnije još jednom centrirao - ovaj put pronašao Grivića koji je bio ometen od strane Kašćelana i sa druge stative šutirao glavom preko gola.

Naši igrači su u 83. minutu izveli uigranu kombinaciju nakon slobodnog udarca, na kraju je Marković šutirao preko gola.

U 86. minutu Marković je odložio loptu za rezervistu Raičevića koji je šutirao sa sedam osam metara, ali je mladi golman gostiju izvanredno intervenisao.

Mihelič je u 90. minutu šutirao iskosa sa desne strane, a Baltić je nogom odbranio njegov udarac.

Poslednju priliku da dođemo do tri boda smo imali u nadoknadi vremena kada je Raičević šutirao glavom pored gola nakon centaršuta Miheliča.

U narednom kolu, naša ekipa će na svom terenu dočekati Podgoricu. Taj susret je zakazan za subotu 20. mart.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska