28.8.2019. 20:46
Plavi “ugasili” Iskru

U zaostaloj utakmici 3. kola Telekom 1. CFL naša ekipa je danas kraj Bistrice savladala Iskru rezultatom 4:2.

SUTJESKA - ISKRA 4:2 (1:1)

Nikšić - Stadion kraj Bistrice. Gledalaca: 1.000. Sudija: Miloš Savović (Podgorica).

Strijelci: Božović u 16, Marušić u 49, Marković u 91. i Ćetković u 94. za Sutjesku, Milić u 32. i 89. minutu za Iskru.

Žuti kartoni: Kojašević, Marković (Sutjeska), Jovanović (Iskra).

Sutjeska: Giljen, Grivić, Ciger, Šofranac, Bulatović, Janković, Petrović, Ćetković, Marušić (84. Bubanja), Kojašević, Božović (68. Marković).

Iskra: Blažić, Jovanović, Drinčić, Obradović, Malešević, Šahman (57. Đurišić), Karaklajić, Vukotić (55. Rogošić), Boričić (81. Vuković), Camaj, Milić.

Plavi su iskoristili terensku nadmoć, stvorili veći broj prilika, čak četiri pretvorili u gol i potpuno zasluženo došli do prve pobjede pred svojim navijačima, a treće u novoj sezoni.

Prvi do prilike na meču došli su igrači u plavim dresovima, kada je nakon samo nekoliko minuta igre probao Bojan Božović, ali je bio neprecizan. Tri minuta kasnije na drugoj strani je probao Bogdan Milić ali nije bilo promjene rezultata.

U 14. minutu odličan prodor Kojaševića po lijevoj strani koji je probao da uposli Božovića, ali je sudija Savović svirao ofsajd. Dva minuta kasnije korner za aktuelnog šampiona sa lijeve strane, Kojašević je centrirao a Božović glavom gađao i pogodio za 1:0.

Giljena je u 22. minutu probao da iznenadi Irfan Šahman udarcem sa distance, ali je golman Plavih odbio loptu u korner.

Golu Danilovgrađana prethodio je oštar faul Kojaševića u 31. minutu, koji je tom prilikom zaradio žuti karton. Balša Boričić je izveo Slobodan udarac a na pravom mjestu bio je Bogdan Milić koji poravnava rezultat.

Do odlaska na odmor viđeno je još nekoliko prilika Sutjeske. Kojašević je probao u 36. minutu, zatim u 40. nije uspio da pogodi Božović nakon asistencije Grivića, da bi dva minuta kasnije zaprijetili Marušić, a nakon njega i Božović, ali je rezultat ostao 1:1.

Drugo poluvrijeme odlično je počelo za Sutjesku. Već nakon četiri minuta igre Plavi stižu do drugog gola. Ćetković je asistirao Marušiću, koji se u toj akciji pokazao svoje napadačko umjeće i plasirao loptu u nebranjeni dio Blažićevog gola.

Domaći nastavljaju da prijete golu Danilovgrađana, pa je u 57. minutu nakon asistencije Jankovića glavom pokušao Božović, ali je golman gostiju uspio da odbrani.

Marušić je mogao do drugog gola i u 65. minutu, kada je nakon solo akcije gađao sa oko 20 metara, ali je lopta okrznula stativu i otišla u gol-aut.

Iskra je mogla do izjednačenja u 79. minutu. Lopta se odbila do Miloša Drinčića koji je sa nekoliko metara pokušao glavom, ali je Giljen izvanredno intervenisao i odbio loptu u korner.

Ipak, u samom finišu nije falilo uzbuđenja. Iskra je u 90. minutu došla do izjednačenja preko Milića, da bi već u narednom napadu, tačnije u prvom minutu sudijske nadoknade pogodio rezervista Božo Marković na asistenciju Jankovića. Dva minuta kasnije, nakon asistencije Kojaševića, konačnih 4:2 postavio Marko Ćetković.

Naša ekipa nakon pet odigranih utakmica ima deset bodova, a u narednom kolu, koje je na programu u subotu 31. avgusta, ide u goste ekipi Koma.